KOJENECKÁ MLÉKA A KAŠETESTUJEME

Babylove Kindermilch batolecí mléko

Mléko Babylove Kindermilch jsem koupila proto, že mě nalákala nízká cena a zajímala mě jeho kvalita. Půl kilogramu kojenecké formule koupíte v drogerii DM za 100 Kč. Nejdříve jsem zkusila jednu krabici, poté jsem přikoupila další. A jak to dopadlo?

Příprava a servírování

V balení je jeden sáček o hmotnosti 500 gramů a odměrka s dlouhým držátkem. Mléko se s ní skvěle nabírá. Při přípravě se sem tam objeví hrudka, která neucpává savku. Mléko extrémně hodně pění, což na první pohled vůbec nevadí. Když dítě mléko vypije, zůstane v láhvi poměrně dost pěny, která se po odlehnutí promění opět na mléko. Díky extrémní pěně dítě nikdy nevypije všechno připravené mléko. Vždy nějaké zůstane na dně flašky. Šmudlák jej přijal překvapivě dobře, ale přibližně po 14 dnech přestal dopíjet láhev a mléko často zbývalo.

Babylove Kindermilch 1 – Odměrkou s dlouhou rukojetí se mléko perfektně nabírá.

Poměr ceny a kvality

Poměr ceny a kvality je dobrý. Upřímně řečeno, co bychom za 100 Kč mohli očekávat. Myslím, že Babylove Kindermilch si vede stejně jako jiná, a daleko dražší, značková mléka. Mně vadí nejvíce dostupnost, která bývala v minulosti poměrně mizerná. Mléko bylo vyprodané a nechtěla jsem obíhat několik drogerií. V době sepisování recenze nebylo mléko dostupné ani v e-shopu DM. Právě z tohoto důvodu jsem se rozhodla, že budu dětem kupovat jinou kojeneckou či batolecí formuli, kterou koupím kdekoli. Podívejte se, jak si stojí v porovnání s ostatními batolecími mléky.

Složení

Co najdete uvnitř? Odstředěné mléko, laktóza, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový olej), maltodextrin, syrovátkový prášek částečně mineralizovaný, uhličitan vápenatý, citronan sodný, orthofosforečnan vápenatý, přírodní vanilkové Bourbon aroma, směs vitamínů (vitamín C, niacin, vitamín E, kyselina pantothenová, thiamin, vitamín A, vitamín B6, riboflavin, kyselina listová, vitamín K1, biotin, vitamín D3, vitamín B12), uhličitan hořečnatý, laktát železnatý, L-tryptofan, oxid zinečnatý, síran mědnatý, jodičnan draselný, síran manganatý, selenát sodný.

Složení batolecího mléka Babylove Kindermilch 1.

Složení batolecího mléka Babylove Kindermilch 1.

Výhody

  • Nízká cena
  • Jako doplněk batolecí stravy představuje slušný poměr ceny a kvality.

Nevýhody

  • Špatně dostupné – bývá vyprodané a v e-shopu DM jej v době sepisování recenze nebylo možné objednat.
  • Dětem zase až tak moc nechutnalo.
  • Hodně pění.

Hodnocení

DOBRÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Rozpustnost a chuť
  • Dostupnost
  • Složení
3

Shrnutí

Slušné mléko za výbornou cenu. Mezi velké nevýhody patří špatná dostupnost. K přednostem se řadí dobrý poměr ceny a kvality.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.