Cemio Metric 308 SMART Bezkontaktní teploměr

Teploměr Cemio Metric 308 SMART jsme pořídili proto, že má dobré recenze. Je ale skutečně tak dobrý? Ano, je. 🙂 Máme už druhý, protože ten první Šmudlák rozbil, tudíž není nerozbitný. Měří rychle a přesně (zkoušeli jsme měřit digitálním i rtuťovým a výsledek byl stejný).

Používá se snadno

Teploměrem můžete měřit tělesnou teplotu (na čele), vodu na koupání, mateřské mléko při ohřívání, převařenou vodu na přípravu umělé výživy, příkrmy a přesnídávky. V krabičce najedete návod na měření a dvě tužkové baterie. Namíříte jej ze vzdálenosti 5 – 8 centimetrů na objekt, zapnete a do dvou sekund znáte výsledek. Můžete jej nastavit na bodové měření, kdy zjistíte teplotu pouze daného místa, kam dopadne infračervené záření, nebo plošné měření, které cílí na větší plochu. Paměť má na 32 měření, vypnout se umí sám. 

Na teploměr zakoupený v lékárně přispívá pojišťovna

Zapátráte-li po internetu, najdete teploměr v akci za 699 Kč (2018). I přesto může někoho odradit vyšší cena. Obejde se výbavička pro miminko bez tohoto teploměru? Ano, to rozhodně. My jsme jej pořídili na první dítě a maximálně jsme jej využili. Při druhém dítěti jsme pořídili druhý teploměr, ten první je rozbitý, a používáme jej pouze na ověření tělesné teploty. Proč? Máme už praxi s tím, jak poznat správně teplou vodu ve vaně a na přípravu kojeneckého mléka. Mateřské mléko ohříváme zřídka.

Tip pro vás: Zdravotní pojišťovny nabízejí výhodné programy pro těhotné ženy (případně pro novorozence), ve kterém můžete čerpat příspěvek na ultrazvuk, vitamíny nebo třeba teploměr, který koupíte v lékárně. Každá pojišťovna má jiný program a přispívá odlišnou částkou. 

Výhody

  • Přesný a rychlý
  • Pamatuje si v minulosti naměřenou teplotu (někomu se to může hodit).
  • Měří ve stupních Celsia i Fahrenheita.
  • Snadno se používá.
  • Bezdotykový

Nevýhody

  • Vysoká cena

Hodnocení

Foto: Tereza Krček