Dárky pod stromeček pro děti od 3 let

Ač Šmudlákovi tři roky ještě nebyly, už některé hračky má, zkouší je a některé na něho budou čekat pod stromečkem. V recenzi najdete tipy na knihy, hračky a jedno kolo. 🙂 Dárky jsem opět rozdělila do cenových kategorií od nejlevnějších až po drahé.

Hračky do 200 Kč

Říkanky s magnety o zvířátkách

Dokonalá knížka, o které jsem básnila v podrobné recenzi. Kniha je úžasná a máme doma hned dvě. Na každé stránce je básnička s obrázky, do kterých vkládá dítě magnet. Šmudlák to zkouší, co mu síly stačí, ale někdy se splete. Kniha se hodí pro děti od tří let věku, nejdříve od dvou a půl let.

Říkanky s magnety o zvířátkách - dvě knihy.

Říkanky s magnety o zvířátkách – dvě knihy.

Nejlepší je, když ji prohlížíme všichni společně. Představte si ji jako magnetickou fólii potaženou obrázky. Na každou stránku přijde jeden magnetek, který čeká připravený v plastové fólii. Knížka stojí od 100 Kč do 150 Kč a záleží na tom, kde ji budete kupovat. V knihkupectví zaplatíte často poštovné, pokud si ji můžete objednat přes internet a osobně vyzvednout, je to vynikající možnost, ale ne každý ji má. Knížku koupíte v Alze a úplně nejlevněji vyjde v Megaknihách, tam ale musíte zaplatit ještě poštu.

Šatní skříň Bino Klaun (Bino Šatní skříň Klaun velká)

O šatní skříni pro dvouleté děti (Woody Medvídek) jsem psala v minulém díle. Šatní skříň Klaun od značky Bino je určena pro děti od tří let. Složit klauna je poměrně těžké, vyžaduje to zručnost a základní dovednosti se skládáním opravdového puzzle. Klaun se skládá z osmi dílků a je vždy pouze jedna možnost, jak jej správně sestavit. V balení najdete několik klaunů v různých oblečeních, ale na rozdíl od šatní skříně pro dvouleté děti, v tomto případě není možné jednotlivé díly mezi sebou kombinovat. Puzzle koupíte v online hračkářství Mrakyhraček.cz.

Hračky do 300 Kč

Ať žije školka!

Na knihu aktuálně připravuji recenzi. Knížka je nádherná, kreativní a jestli hledáte originální (nejen vánoční) dárek pro dítě, které se chystá do školky, nebo do ní už chodí, je tahle knížka tou správnou volbou. U nás ji donese Ježíšek. Nemám slov k tomu, jak je bezvadná. Velmi interaktivní, naprostá pecka. Máme ji od babičky (ostatně jako skoro všechno) a musím říci, že tohle se jí vážně povedlo (ostatně jako skoro všechno). 🙂 Papírová Quite Book, čtyři knihy z edice Objevujeme svět dostanou celou rodinu. Kde knihu z nakladatelství Svojtka seženete? V Megaknihách,  nebo v Alza.cz.

Rok ve školce

Knížku máme doma už nějaký ten pátek, ale čeká ukrytá na vhodnou dobu. Šmudlák ještě do školky nechodí, tak školkové knížky vyčkávají v zákrytu na svůj čas. Knihu mohu přesto doporučit, protože je jedním slovem: krásná. Nabízí spoustu činností, které děti ve školce dělají. Po prohlížení školkových knih se dítě může lépe seznámit s prostředím, které na něj čeká a možná, že mu potom nebude tolik cizí. Knížka je krásně dostupná a koupíte ji v Megaknihách, v Luxoru nebo v Knihy Dobrovský.

Magnetické divadlo Detoa

Vzpomínka na dětství. Máte to také tak? Magnetické divadlo Detoa donese až Ježíšek a já se nemůžu dočkat, až ho děti dostanou. Divadlo jsem koupila ve výprodeji za 200 Kč a vzala jsem rovnou dvě. Na výběr máte celou řadu divadel a je jenom na vás, které zvolíte. Můžete vybírat z titulů: Pohádka, Červená Karkulka, Hrad. Divadlo koupíte výhodně v Alze. V hračkárně nebo v obchodech s dětským zbožím se cena pohybuje okolo 300 Kč a více (záleží na druhu divadýlka).

Magnetické puzzle Detoa

Puzzle Detoa mě kvalitou provedení zase až tolik nenadchly, na straně druhé představují pro tříleté dítě zábavu na poměrně dlouhou dobu. Šmudlák se snažil složit několik tvarů, ale ještě mu to moc dobře nejde. Puzzle jsou levné, dřevěné s magnetickou fólií, která se nalepí na magnetickou tabulku. Vše jsem dopodrobna vyfotila a sepsala v recenzi. Jsou vhodným dárkem pro tříleté dítě? Ano. I když mám k jejich provedení určité výhrady, tak svůj účel plní dobře. Dítě se zabaví, nutí ho přemýšlet, dle vlastní fantazie vytvořit obrázky nebo je sestavit dle předlohy, což pro něj může představovat těžší úkol, než se zdá. Na puzzle bývají akce a záleží, kde na ni zrovna narazíte. Předvánoční akci jsem viděla na Proděti.cz a také na vybrané druhy na Alza.cz.

Hračky do 1000 Kč

Stavebnice Woody Constructor

Stavebnici koupíte ve dvou provedeních. Méně kusů za 300 Kč až 400 Kč, více kusů za 500 Kč. Stavebnice je krásná, lze z ní složit jeřáb nebo auto. Koupila jsem ji jako náhradu za montážní auto, které se rozpadlo a musela jsem jej vyhodit. Úplně nejlevněji pořídíte stavebnici na Mrakyhraček.cz, před Vánocemi jsou slevy také v obchodě Proděti.cz.

Stavebnice Woody Constructor: Jak vypadá balení uvnitř.

Stavebnice Woody Constructor: Jak vypadá balení uvnitř.

Stavebnice Woody Constructor

Stavebnice Woody Constructor

Hračky do 2000 Kč

Vláčkodráha Bigjigs procházející nádražím 40 dílů

Velká vláčkodráha s nádražím se hodí pro děti od tří let. Možná, že ji zvládne sestavit i mladší strojvůdce, ale bude mít před sebou nelehký úkol, se kterým bude potřebovat pomoct. Vláčkodráha se skládá ze 40 dílků a je kompatibilní s ostatními díly stejné značky. Součástí je jedna mašinka,  dva panáčci, ale nejvíc ze všeho jde právě o nádraží. K dokoupení máte na výběr široké spektrum mašinek a doplňků. Vláčkodráhy značky Bigjigs koupíte v akci na Proděti.cz.

Lego Duplo 10507 Můj první vláček

Vláček dostanou kluci k Ježíšku od babičky a už teď se těším na to, co na něj řeknou. Mašinka je krásná, z kolejí budou nadšení. Mašinka houká a názorně předvede dětem to, co se děje na železnici. Mašinku s kolejemi koupíte například na Mall.cz, kde jsou na DUPLO často akce.

Hračky do 3000 Kč

Puky LRBR

První kolo s brzdou se hodí pro děti od tří let, spíše pro starší. Proč jsem se rozhodla pro Puky a ne pro First Bike? Důvodů bylo více. Zaprvé mám s Puky velmi dobrou zkušenost, protože už máme vyzkoušeno Puky LRM. Zadruhé jsem si říkala, že ježdění na podobném kole nebude pro Šmudláka velkou změnou a posledním důvodem bylo, že jsem kolo pořídila za 1400 Kč v letních výprodejích, o kterých jsem vám už psala v červenci na Facebooku. Jakmile narazím na výprodej, podávám zprávu. 🙂 Takže kolo jsem objednala s padesáti procentní slevou a jsem nadšená. Brzda může trošku skřípat. Je to proto, že se musí nastavit. To je asi jediná nevýhoda kola. Když ji nastavíte, je po skřípání. Na trhu jsou i levnější a dražší kola než je Puky LRBR. Podívat se můžete také do bazaru, ale podle zkušeností mých kamarádek, které mají starší děti, je možná vhodnější, koupit neznačkové kolo nové. Proč? Může se rozbít brzda. Sama jsem na to zvědavá, jestli se u Puky bude rozbíjet, ale u značkové kolo by mělo něco vydržet. Levně koupíte Puky LRBR například na Pinkorblue, kde mají skutečně bezkonkurenční ceny odrážedel značky Puky. Všech. Barev mají na výběr poměrně dost. My máme červenou. Chtěla jsem koupit krásnou modrou, ve které máme Puky LRM, ale tu bohužel neměli.

Přeji Vám krásné a spokojené Vánoce a šťastný nákup hraček pro děti. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.