KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEME

Dudlíky a šidítka Avent, Mam, Canpol Babies, NUK, Difrax, DM Babylove

Vybíráte dudlík a nevíte, po kterém sáhnout? Děti vyzkoušely hromadu dudlíků. Mezi nimi je velký rozdíl v kvalitě, i když se to na první pohled nemusí zdát. Jde přeci jen o obyčejný dudlík. Co udělá dudlík po měsíci používání? Savičky se uvnitř orosí a následně zakalí. Testovala jsem sedm značek dudlíků. Od každé značky alespoň dva (od Difrax a Suavinex právě dva).

U jedné značky (Difrax) se neobjevilo orosení uvnitř savičky. Pět testovaných produktů nebylo příliš kvalitních a zakalení uvnitř savky se během měsíce používání a sterilizování vytvořilo (často dokonce i dříve). U dudlíku MAM se orosení objevilo, ale zmizelo bez následků.

DM Babylove

Poměrně dobrý dudlík za nízkou cenu. Savička uvnitř se sice během měsíce zakalí, ale dudlík koupíte za třetinu ceny toho značkového. Balení dvou dudlíků vyjde na 30 až 40 Kč (2018).

Hodnocení: Dobré

NUK

Německá firma NUK patří mezi kvalitnější producenty dudlíků, ale i zde se objevuje problém zakalené savičky z vnitřní strany. Voda se při sterilizaci dostane do savky poměrně rychle a snadno (i při sterilizaci párou), a nemůže ven.

Hodnocení: Dobré

Canpol Babies a Avent

Avent prodává výrazně dražší šidítka než polská firma Canpol Babies. Oba produkty jsou kvalitativně srovnatelné. Do obou zatéká voda a oba jsou po měsíci používání (někdy i dříve) na vyhození. Savička se uvnitř zakalí a není možné ji vyčistit.

Hodnocení: Průměrné

Difrax

Savička se u ani jednoho dudlíku nezakalila (zakoušela jsem velikost newborn a 18+). Pravdou je, že nepatřily k nejoblíbenějším, ale dudlík vypadal po měsíci užívání jako nový.

Hodnocení: Velmi dobré

MAM

Výborný dudlík. Patří mezi dražší, ale vyplatí se jej koupit. Po měsíci intenzivního používání se savička nezakalila, nezničila, dudlík je jako nový.

Hodnocení: Velmi dobré

Suavinex

Designově krásný dudlík. Asi nejhezčí, který seženete. Jenže kvalita na toto krásné provedení nedosahuje. Savka se zakalí během pár týdnů a dudlík je na vyhození.

Hodnocení: Dobré

Dudlíky a šidítka

Dudlíky a šidítka MAM, NUK, Difrax, Avent

Hodnocení

  • DM Babylove
  • NUK
  • Canpol Babies
  • AVENT
  • Difrax
  • MAM
  • Suavinex

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné s nimi trávit celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou, na které píšu recenze.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.