PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Kolorky

Na Kolorky jsem narazila náhodou a hned mi padly do oka tím, jak byly krásně barevné. Moc jsem si je přála vyzkoušet, a to se mi také splnilo. S nadšením jsem rozbalovala obal od plenek, když v tom můj muž utrousil: „A tohle je zase co?“ „To jsou Kolorky,“ odvětila jsem nedůtklivě. To je snad jasné, co to je! Kolorky. „Co jsou to ty Kolorky?“ Zeptal se muž. Zkrátka je vidět, že tyto designové plenky vytvořila žena. 🙂

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost L, která dle výrobce sedí dítěti od 8 kg do 13 kg. Šmudlákovi (14 kg) i Filkovi (8, 5 kg) padla plena skvěle. Záleží na proporcích dítěte. Často se mi stalo, že jsem plenku jen tak tak zapnula i přesto, že do horní hranice váhové kategorie bylo daleko. Kolorky váhovou kategorii splňují na výbornou, a dokonce mají mírnou rezervu. Lepící pásky jsou dostatečně dlouhé, nepruží.

Svrchní materiál je příjemný, ale už jsem měla tu čest s daleko zajímavějším (na dotek hebounkým). Jenže Kolorky mají zase jiné přednosti. Jednou z nich je krásný design. Moc se mi líbí a jsem ráda, že pochází z pera českých tvůrců. Na druhé straně je škoda, že nejsou vyrobené u nás (Made in China).

Za celou dobu testování ani jednou neprotekly a nepropustily řídkou stolici, kterou zachytila gumička na zádech. Gumičky v oblasti nožiček jsou pružné, neškrtí a neprosáknou. Plenka pojme dostatečné množství tekutiny a zanechá pokožku suchou. Absorbuje vše do poslední kapky. Filka po nich neměl opruzeniny, neboť na vnitřní straně plenky jsou proužky z aloe vera, které chrání dětskou pokožku před vznikem vyrážky. Buničina odvede vlhkost rychle pryč. Je bělena horkým vzduchem, nikoli chlorem. Jednorázové pleny jsou prosté PVC, chloru, antioxidantů, latexu či ftalátů. Za mě naprostá bomba. Plenky s chemikáliemi způsobují Filkovi opruzeniny po pár hodinách. U Kolorek bylo vše v pořádku.

Kolorky: Jak vypadají a jak sedí? Velikost L, hmotnost miminka 8,5 kg.

Více o plenkách

Zapátráte-li na webových stránkách Kolorek, zjistíte, že jsou téměř kosmopolitní. Buničina sloužící k výrobě jednorázových plen pochází z USA, obal z UK, aloe vera z vnitřní strany pleny a SAP jsou z Německa, vývoj a design z České republiky, CREORA Comfort z Korey a kompletovány jsou v Číně, stejně jako zde má svůj původ netkaná textilie, nepropustná folie a lepicí pásky.

Kolorky objednáte pouze v e-shopu www.kolorky.cz. Při nákupu nad 3000 Kč máte dopravu zdarma. Občas se na jejich webovkách objeví kód na 20% slevu (viděla jsem také akci nad 1000 Kč doprava zdarma, měsíční balení za 999 Kč). Jedna plena velikosti S (3 – 6 kg) vyjde na necelých 7 Kč, velikost M (5 – 8 kg) pořídíte za téměř 8 Kč, velikost L (8 – 13 kg) za 9 Kč a velikost XL (12 – 16 kg) za 10 Kč. Přesnější ceny se dozvíte zde.

Kolorky: Jak vypadají? Savé jádro a gumičky.

Co to znamená ekologické pleny

Savé jádro není zřetelné na první pohled, ale plena saje krásně. Po celé délce je dobře rozvrstvena buničina. Absorpční systém tvoří gel s vysokým podílem superabsorpčního polymeru (SAP), který umí pojmout až 300násobek své váhy. Pohltí zápach a bohužel není biologicky rozložitelný. Díky ultraprodyšné tkanině může pokožka volně dýchat a zadeček dítěte se nezapařuje. Plena není stoprocentně biologicky rozložitelná. Netkaná textilie, buničina, lepicí pásky a další komponenty se rozloží, gel SAP nikoli. Každá biologicky rozložitelná část se rozkládá různě dlouhou dobu. Obal plenek je ekologický a vyrobí se směsí polypropylenů, minerálního pojiva na bázi CaCO3, díky němuž se šetří ropné zdroje, a aditiva. To spustí degradaci plastu.

Kolorky: Jak vypadají? Gumička v oblasti zádíček.

 Zajímá vás, jak plena vypadá? Mrkněte se na video.

Kolorky bych doporučila všem, kteří chtějí pro své miminko EKO plenky, milují krásný design a také nižší cenu, protože patří k těm levnějším.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.2

Shrnutí

Jednorázové eko pleny Kolorky vás zaujmou svým designem a nižší cenou. Sají dobře a stojí za vyzkoušení.

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Krček

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné s nimi trávit celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou, na které píšu recenze.