Jaké nosítko není ergo, i když se to tak zdá

Nevíte, jaké nosítko koupit? Výběr je jen na vás. Záleží na tom, zda preferujete rostoucí nosítko, šátkové nebo půjdete do klasiky a koupíte Manducu. Cílem tohoto článku bude upozornit na visítka, která jsou prodávaná jako ergonomická nosítka, i když do nich mají hodně daleko.

Jak poznat visítko na první pohled

Na produktové fotografii uvidíte, že je dítě „posazeno“ zády k rodiči, zkrátka k matce (otci) není čelem. Nohy nejsou do M, ale jejich tvar připomíná obrácené V. Visítko se pohybuje cenově do 1000 Kč, ale jsou i takové případy, kdy za něj můžete zaplatit několik tisíc. V názvu (popisu produktu) bývá napsáno „nosič dětí“. Není tomu tak vždy, ale v některých případech vám tato informace pomůže v rozhodování.

U ergonomického nosítka má dítě:

  • zadeček posazený níže než nožičky,
  • zadeček tak nízko, že zakrývá bederní pás,
  • nožičky do M,
  • obličej vždy čelem k vašemu tělu,
  • látku mezi nožičkami od kolínka ke kolínku,
  • vyboulená záda, nikoli prohnutá.

Jaká „nosítka“ nebrat ani zadarmo

(Když kliknete na název nosiče, prokliknete se na web výrobce/prodejce, abyste viděli, jak to vypadá.)

Proč visítko nikdy nekupovat

  • Dítě visí za rozkrok, což by nebylo nikomu příjemné.
  • Poloha kyčlí a zad není správná. Nohy nejsou do M a dítěti se nevyvíjí správně kyčle. Záda jsou prohnutá, nikoli vyboulená, jak má správně být.
  • Dítě by nikdy nemělo být čelem ven, tedy od rodiče.

Pozor na reklamy

I když výrobci uvádějí, že jsou visítka ergonomická, tak ve skutečnosti nejsou. Pokud si nejste jisti, zda je vaše vysněné nosítko to správné, zapátrejte po internetu a podívejte se na recenze. Prohlédněte si fotky, na nichž je dítě v nosítku vyfoceno, a uvidíte, zda má látku od kolínka ke kolínku, sledujte prohnutí zad a nožičky do M. Některé nosítka mají pevnou opěrku zad, což znemožňuje přirozené posazení a nošení.

Jak má vypadat kvalitní nosítko? Mrkněte se na Youtube.

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.