Lego® Duplo ®10584 Lesopark

Jestli jste otestovali na prvních kostkách DUPLO, že vaše dítě baví, je na čase pořídit něco většího. Původně jsem chtěla koupit farmu, ale poté jsem se rozhodla pro lesopark. Proč? Ta zvířata mě dostala. 

Pro koho je stavebnice určena

Výrobce uvádí, že se hračka hodí pro děti od dvou do pěti let. Celá sada obsahuje 109 dílků, a to je na malého stavitele nesmírně mnoho. Uvnitř najdete osm zvířátek (velkého medvěda, medvídě, jelena, srnku, kolouška, lišku, liščátko, veverku), skluzavku, auto, tři postavičky, prostírání, konev, kytičky a spoustu kostek, s jejichž pomocí společně vytvoříte lesopark. Co jsem vypozorovala na Šmudlákovi, tak má se stavěním z tolika dílků problém. Ve 22 měsících nevěděl, jaké kostky vybrat, tak je všechny naložil na Tatru a vozil po bytě. 🙂 DUPLO se hodí pro děti, které si na 100 % zvládnou hrát alespoň se dvěma malými stavebnicemi dohromady, případně se stavebnicí LEGO® DUPLO® Creative Play 10848 Moje první kostky. Tematické DUPLO je fajn, ale nejdříve od dvou let (spíše od dvou a půl let). Šmudlákovi se nejvíce líbí zvířátka, postavičky a auto. Pro čerstvého dvouleťáka doporučuji například dvě malé sady DUPLO s autem, se zvířátky a s panáčky. Lespopark, farma a další tematické stavebnice si malý stavitel užije ještě trošku později.

Poměr ceny a kvality

Z kostiček můžete postavit více variant a podob lesa. V krabici naleznete sadu obrázků, které vám při skládání pomohou.  Ze začátku můžete stavět s dětmi, poté se do stavění dítě pustí samo. Návod doporučuji okopírovat, případně si jej stáhnete zde.  Kostky umyjete ve vodě a osušíte. Udržují se snadno, nezničí se a obrázky se neolupují.

Stavebnice se nerozbije, je krásná, ale drahá. Na internetu narazíte na slevy, nicméně pod 1100 Kč se nedostanete. Dokoupit můžete zvířátka, lze ji kombinovat i s jinou sadou DUPLO a pasuje na všechny DUPLO kostky.

 

Lego DUPLO Lesopark

Výhody

  • Kreativní hračka
  • Krásné provedení – autentické figurky zvířátek
  • Kousky nejsou příliš malé, takže je dítě nespolkne.
  • Lze kombinovat s ostatními sadami DUPLO.
  • Nabízí více možností složení.

Nevýhody

  • Cena

Hodnocení

NAPROSTO VÝJIMEČNÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Kvalita provedení
  • Údržba
  • Životnost
4.8

Shrnutí

Vynikající provedení lesoparku si sítě zamiluje a vy také. Můžete stavět celá rodina společně. Stavebnice se hodí od dvou a půl let věku.

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.