Montážní auto Detoa pro kluky od dvou let (míchačka)

Montážní auto Detoa je třetí v pořadí, které jsme se Šmudlákem vyzkoušeli. Stejně jako první dvě se bohužel rozpadlo. Sháníte-li montážní auto, podívejte se raději po jiné značce. Montážní auto Detoa i montážní auto značky Woody, jsou slepeny lepidlem, které nedrží. I když v případě autíčka Detoa není škoda tak znatelná jako u auta Woody. 

Pro koho je hračka určena

Auto se hodí pro děti (kluky i holky), kteří rádi montují a sestavují. Dřevěný materiál je hezky opracovaný, dílky do sebe zapadají a hračku využijí děti od dvou, možná až od tří let věku. Součástí autíčka je dřevěný šroubovák a auto patří spíše k menším. Bohužel se rozpadlo.

Montážní auto Detoa míchačka

Montážní auto Detoa míchačka – součástí je také zelený šroubovák.

Vzhled a velikost dílků

Auto patří spíše k menším. Jednotlivé dílky nejsou až tak malé, ale máte-li doma malé miminko, raději před ním auto schovejte. Dílky by nemělo vdechnout, ale člověk nikdy neví. Šrouby jsou poměrně velké, stejně jako matky. Dílky pasují přesně na jedno místo a není možné je umístit jinam. Pro dítě může být ze začátku velmi těžké auto sestavit. Součástí je také bezpečný dřevěný šroubovák, který se vsune přímo do jedné součástky auta. Hračka má provázek, za který ji dítě může tahat.

Montážní auto Detoa míchačka - jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka – jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka - zezadu.

Montážní auto Detoa míchačka – zezadu.

Materiál a údržba

Auto je vyrobeno ze dřeva, které je nalakováno barvou vhodnou pro děti. Bohužel je část auta lepená, což není v tomto případě šťastné a ani trvalé řešení. Zatím se všechna lepená auta rozpadla. Auto je možné opláchnout pod vodou a vysušit ručníkem nebo hadříkem. Jednotlivé dílky jsou natřeny barevně a můžete procvičovat barvy. Barva se neolupuje a vypadá to, že je do materiálu jakoby napuštěna.

Montážní auto Detoa míchačka - zepředu.

Montážní auto Detoa míchačka – zepředu.

Poměr ceny a kvality

Hračku jsem koupila za 170 Kč a i za nízkou pořizovací cenu s ní nejsem spokojená a nemohu ji doporučit. Kdyby se auto nerozpadlo, byla by to krásná a kreativní hračka. Běžně autíčko seženete za necelých 400 Kč. Za tuto cenu jej už vůbec nedoporučuji kupovat.

Montážní auto Detoa míchačka - jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka – jednotlivé dílky.

Výhody

  • Nízká cena
  • Hezky opracovaný materiál
  • Kreativní

Nevýhody

  • Rozpadlo se po dvou týdnech.

Hodnocení

PRŮMĚRNÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Kvalita provedení
  • Údržba
  • Životnost
2.8

Shrnutí

Montážní auto Detoa patří k levnějším hračkám, na první pohled vypadá hezky a kvalitně. Po dvou týdnech používání se bohužel rozpadlo. Díly jsou k sobě přilepeny lepidlem, které nedrží.

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.