TOP KVALITA
PLENYTESTUJEME

Muumi Baby Walkers jednorázové plenkové kalhotky (2018)

Na Muumi Baby Walkers jsem se těšila. Hlavním důvodem byl motiv mumínků spisovatelky a ilustrátorky Tove Jansson a finská kvalita. Jednorázové kalhotky společnosti Delipap Oy se objevily na českém trhu poměrně nedávno a v obchodě na ně jen tak nenarazíte. Musíte je objednat online.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Po otevření balíku ucítíte divný zápach, který by člověk u plenek bez chemikálií nečekal. Těžko identifikovat, z čeho zápach pochází. Pokud si přičichnete k plence mírně smrdí. Toto je ale jediné její negativum. Vyndáte-li pleny z obalu, zápach vyčichne. V praktických testech obstály plenkové kalhotky na jedna hvězda. Jsou krásně měkké, pružné, ale nepropustí tekutinu. Vydrží dlouho a dítě je využije na odpolední procházku i na noc.

Muumi Baby Walkers - zadní strana plenkových kalhotek

Muumi Baby Walkers – zadní strana plenkových kalhotek

Plenky původem z Finska nezpůsobují opruzeniny, neprotekly ani jednou a perfektně sedí. Velikost na obale koresponduje s hmotností dítěte. Zkoušela jsem balení kalhotek velikosti č. 5 (7 kg – 15 kg) na dítěti o hmotnosti 14 kilogramů a plena seděla perfektně.

Ekologický produkt se vším všudy

Plenky spatří světlo světa v továrně, která získala etiketu Nordic Swan. To v praxi znamená, že jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí. Obal plenek je biologicky odbouratelný. Od roku 2010 jsou pleny vyráběny se zelenou energií a díky vodní elektrárně se nevytváří emise oxidu uhličitého. Finská společnost Delipap Oy se snaží vytvářet biologicky rozložitelné produkty tím nejšetrnějším způsobem k životnímu prostředí.

Muumi Baby Walkers - přední strana plenkových kalhotek

Muumi Baby Walkers – přední strana plenkových kalhotek

Unikátní tvar do písmene U

S provedením jsem byla nadmíru spokojená. Designově mají kalhotky nakresleny na zadní straně kapsy jako u kalhot, zepředu se na vás dívají mumínci. Gumičky neškrtí a ani se neobtisknou na tělo. V porovnání s Pampers Pants vykazují úplně jiný stupeň kvality. Vícevrstvé savé jádro krásně saje a zanechá zadeček v suchu. Plenky mají speciální tvar, kopírují písmeno U, a přizpůsobí se postavě dítěte.  Průmyslově vyrobené kalhotky jsou střiženy do V a dětem nemusí vždy sedět. V BIO plenách nenajdete stopy chlóru a ani chemikálií, jsou biologicky rozložitelné. Jedny z nejpropracovanějších plenek, které jsem držela v ruce. 🙂 (A že jich bylo přes 20 druhů.)

Muumi Baby Walkers - vnitřní strana plenkových kalhotek

Muumi Baby Walkers – vnitřní strana plenkových kalhotek

 Zakoupíte je pouze online. V hypermarketu a ani v drogerii jsem je nikde neviděla. V e-shopech s dětským zbožím jsou standardem. Od nákupu vás může odradit vysoká cena. Jedny kalhotky v přepočtu stojí 12 Kč.

Muumi Baby Walkers

Muumi Baby Walkers

Chcete vědět, jak plena vypadá? Mrkněte se na video. 

Neřešíte-li finance, respektive potřebujete-li kvalitní plenové kalhotky, zkuste Muumi Baby Walkers. Jsem z nich nadšená. 🙂 Doporučuji.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Gumičky v pase
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.5

Shrnutí

Příjemné plenky si zamilujete nejen díky designu, ale také díky kvalitnímu provedení. Pleny hezky sedí, neprosakují a nezpůsobují opruzeniny.

Foto a video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.