BLOGLIFE: TO JE NÁŠ ŽIVOTNOSÍTKA

Nosítka pro novorozence přehledně

Čekáte miminko a nevíte, jaké nosítko vybrat? Miminku je nejlépe v šátku, proto by měla být také novorozenecká nosítka ze šátku. Nevhodná jsou nosítka od čtyř měsíců s novorozeneckou vložkou, nosítko, které není ergonomické, má pevná záda, látka není od kolínka ke kolínku. 

Jaká nosítka jsou vhodná

Chybu neuděláte, budete-li se držet zaručených značek. Pořizovací cena nového nosítka se pohybuje mezi 2000 Kč a 3000 Kč.

Storchenwiege

Nosítko při prvním nošení nastavíte dle velikosti miminka. Je vhodné od 3 do 15 kilogramů. Připevníte bederní pás, umístíte miminko, nasadíte ramenní popruhy a zavážete.

Emeibaby

Připevníte bederní pás, stáhnete látku mezi nožičkami, vložíte do sedací části miminko, nastavíte ramenní popruhy a připevníte je. Přebytečnou látku upravíte pomocí kruhů.

Caboo

Látku nastavíte pomocí kruhů, do kříže vložíte miminko a utáhnete. Nosítko je vhodné do přibližně 9 kg, nosnost je 15 kilogramů. Recenzi najdete zde. Pozor Caboo DX není ergonomické.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Nosítko Caboo

Nosítko Caboo seženete v různých barvách na Pilulka.cz

Buzzidil mini

Zapnete bederní pás, nastavíte látku mezi nožičkami, vložíte miminko a zapnete ramenní popruhy.

Nosítko s novorozeneckou vložkou? Ne, děkuji.

Proč je lepší šátkové nosítko (nebo šátek) než ergonomické nosítko s novorozeneckou vložkou? Šátkové nosítko je pro miminko pohodlnější a lépe se přizpůsobí tělíčku. Novorozenecká vložka dítě nezafixuje tak dobře jako šátek nebo šátkové nosítko. Jestliže vás netrápí finance, kupte si dvě nosítka. Jedno pro malá miminka do čtyř měsíců, a druhé pro dítě, které samo drží hlavičku. Plánujete-li aktivně nosit, nebudete investice litovat. Novorozenecké nosítko můžete pořídit také v bazaru.

Kde koupit nosítka online?

  • Caboo: Nosítko pro novorozence koupíte v lékárně Pilulka.cz. Nosítko Caboo se nepadělá. Možná, že velkým překvapením je, že ho prodávají právě v lékárně, ale najdete zde velmi slušný výběr za rozumnou cenu.
  • Tula FTG (free-to-grow): Velký výběr nosítek najdete v e-shopu Proděti.cz nebo v internetovém obchodě Feedo.cz. Nosítko Tula se nepadělá. Nosítko Tula FTG je vhodné od narození.
  • Ergobaby: Nosítko se hodí pro miminko okolo 4 měsíce. Nosítka značky Ergobaby koupíte třeba v e-shopu Proděti.cz. Nosítko Ergobaby je mezi maminkami velmi oblíbené, ale dejte pozor na padělky. Tolikrát zmiňované téma a tolik maminek vyhodilo peníze za padělek.
  • Manduca: Nosítko je vhodné od 3 až 4 měsíců. Nosítko Manduca za rozumnou cenu prodávají v e-shopu Pinkorblue.cz. Stejně jako Ergobaby také nosítko Manduca se nevyhnulo masovému padělání v čínských továrnách. V autorizovaných obchodech koupíte vždy originál. MANDUCA NENÍ PRO NOVOROZENCE VHODNÁ ANI S NOVOROZENECKOU VLOŽKOU.

Už máte svého favorita? Hodně štěstí při nákupu.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.