Nosítka pro novorozence přehledně

Čekáte miminko a nevíte, jaké nosítko vybrat? Miminku je nejlépe v šátku, proto by měla být také novorozenecká nosítka ze šátku. Nevhodná jsou nosítka od čtyř měsíců s novorozeneckou vložkou, nosítko, které není ergonomické, má pevná záda, látka není od kolínka ke kolínku. Podívejte se na článek o nevhodných nosítkách. 

Jaká nosítka jsou vhodná

Chybu neuděláte, budete-li se držet zaručených značek. Pořizovací cena nového nosítka se pohybuje mezi 2000 Kč a 3000 Kč.

Storchenwiege

Nosítko při prvním nošení nastavíte dle velikosti miminka. Je vhodné od 3 do 15 kilogramů. Připevníte bederní pás, umístíte miminko, nasadíte ramenní popruhy a zavážete.

Emeibaby

Připevníte bederní pás, stáhnete látku mezi nožičkami, vložíte do sedací části miminko, nastavíte ramenní popruhy a připevníte je. Přebytečnou látku upravíte pomocí kruhů.

Caboo

Látku nastavíte pomocí kruhů, do kříže vložíte miminko a utáhnete. Nosítko je vhodné do přibližně 9 kg, nosnost je 15 kilogramů. Recenzi najdete zde. Pozor Caboo DX není ergonomické.

Buzzidil mini

Zapnete bederní pás, nastavíte látku mezi nožičkami, vložíte miminko a zapnete ramenní popruhy.

TIP: Podívejte se na recenzi nosítka Lenka 4ever, ve kterém můžete nosit novorozence.

Nosítko s novorozeneckou vložkou? Ne, děkuji.

Proč je lepší šátkové nosítko (nebo šátek) než ergonomické nosítko s novorozeneckou vložkou? Šátkové nosítko je pro miminko pohodlnější a lépe se přizpůsobí tělíčku. Novorozenecká vložka dítě nezafixuje tak dobře jako šátek nebo šátkové nosítko. Jestliže vás netrápí finance, kupte si dvě nosítka. Jedno pro malá miminka do čtyř měsíců, a druhé pro dítě, které samo drží hlavičku. Plánujete-li aktivně nosit, nebudete investice litovat. Novorozenecké nosítko můžete pořídit také v bazaru.

Youtube: Znáte nosítko Lenka 4ever?

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.