KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEME

Nosítko pro novorozence Caboo

Protože jsem věděla, že uvázat šátek není v mých schopnostech a silách, pořídila jsem si šátko-nosítko Caboo Close Organic Cotton Baby Carrier (Totally Taupe). Vybírala jsem na základě referencí na internetu. Ty sepisovali pravděpodobně lidé jako jsem byla já: bez zkušeností. Podívejte se na to, proč nosítko zakoupit a naopak, proč jej nebrat.

Jak Caboo vypadá

Nosítko tvoří pružná látka, která je překřížena na zádech a dva kruhy. Jimi se protáhnou dva cípy látky na každé straně a vznikne úvaz. Nastavení je snadné. Vlastním základní verzi, bez krásného designu (mně osobně se moc nelíbí). Pořizovací cena byla 1800 Kč. Už používám na druhé dítě.

Údržba a nošení

Pokud se nosítko ušpiní (dítě ho pozvrací, je používáním běžně špinavé, položíte ho venku do trávy, atp.), vyperete jej v pračce. Při praní doporučuji snížit počet otáček na minimum (400 otáček snese). Potíž nastává, chcete-li mít nosítko brzy suché. To je totiž absolutně nemožné. Pokud dáte nosítko na topení, uschne rychle, vyjma místa, kde se popruhy kříží (je to pevně přišito a nelze rozdělat). Nosítko v tomto místě schne nejdéle (den až dva).

S šátko-nosítkem jsem spokojena, ale jestli bych jej koupila znovu? Asi ne. Má svoje mouchy. Například z něj bolí záda. Pokud je dítě v Caboo delší dobu (tím myslím třebas i 30 minut), vytahuje se a dítě sklouzává dolů. Nelze utáhnout tak, aby dítě neklouzalo. Takže ideálně šátek dotahovat někde venku na procházce. To mi vadí asi nejvíce.

Hodnocení berte, prosím, s rezervou. Nejsem milovník šátků. Šátky se mi líbí, ale nezvládla bych ani jeden úvaz. Kdybych měla vybírat znovu, rozhodla bych se pro novorozenecké nosítko Storchenwiege. Mně sice stálo Caboo necelých 1800 Kč, ale pořídíte jej také za 2500 Kč. To se vyplatí zainvestovat spíše do něčeho jiného.

Komfortní zóna

Nosila jsem v létě i v zimě. V létě je v nosítku vedro, v zimě zima. 🙂 Na domácí nošení je výborné. Komfortní zóna je kolem 6 až 7 kilogramů. Nosila jsem od 3 kg do 9 kg. Dvě děti. Výrobce uvádí, že je možné nosit dítě do 15 kg. S tím absolutně nesouhlasím a ani jsem nezkoušela. 9 kilogramů mi přišlo hraničních (nosítko se vytahuje, záda bolí, dítě se mrská, nastavit to nejde). Ideální je pro děti od narození do 7 kilogramů.

Nosítko se pro novorozence vyplatí. Nahradí šátek, v němž mají být takto malé děti nošeny. Pokud uvažujete například koupi nosítka Manduca s novorozeneckou vložkou, zkuste raději Caboo (pro dítě je vhodnější než nosítka s novorozeneckou vložkou).

CABOO NA PILULKA.CZ

Nosítko Caboo

Nosítko Caboo seženete na Pilulka.cz v různých barvách.

Tip: Velký výběr nosítek za pěknou cenu pořídíte také v lékárně Pilulka.cz.  🙂

8 Celkové hodnocení
Nosítko pro novorozence Caboo

Kvalitní nosítko pro novorozence oceníte, pokud nechcete uvazovat šátek. Nosítko je elastické a vhodné pro děti do 9 kilogramů.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
8
Životnost
8
Design
8
Komfort
8
Klady
  • Snadno se nasadí a nastaví.
  • Na internetu najdete řadu návodů, jak nosítko upevnit.
  • Pokud zapátráte na Google, najdete za poměrně solidní cenu.
  • Lze vyprat v pračce.
  • Pro dítě je pohodlné.
  • Vhodné od narození.
  • Vhodné pro malou i velkou postavu (rodič).
Zápory
  • Vytahuje se. Čím těžší dítě, tím více se vytahuje.
  • Bolí z něj po čase záda.
  • Dlouho schne.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.