KOJENECKÁ MLÉKA A KAŠETESTUJEME

Nutrilon Pronutra obilno-mléčná kaše piškotová

Kaše mě mile překvapila. Snadno se připravuje, netvoří se v ní hrudky, dobře se rozpouští a Filkovi chutná. Dovolím si v úvodu krátké srovnání. Zkoušela jsem nespočet kaší Hami, Sunárka, Nestlé, Babylove a Nutrilon, který je ze všech kašiček zatím nejlepší.

Příprava a servírování

Kaši připravuji od oka a návodem se moc neřídím. Přesto se netvoří hrudky, krásně se rozpustí a lze ji podávat na lžičku. Pokud bych přilila mléko Nutrilon, bylo by možné kaši dávat také savkou. Je jemná a bez hrudek. Prozatím krmím pouze lžičkou a praktickou zkušenost se savičkou nemám. Po smíchání směsi s vodou s podáváním chvilku vyčkejte. Kaše zhoustne. Když do vody dáte hodně směsi, bude se vám kašička při přípravě zdát hustá akorát, ale po minutě či dvou se z ní stane tuhá hmota, ve které bude stát lžíce. Při smíchání prášku a vody by měla být směs spíše řídká, protože nebude na objemu.

Složení

Co najdete uvnitř? Mléko přizpůsobené věku dítěte 42,5 % [sušená demineralizovaná syrovátka (z mléka), sušené odtučněné mléko, rostlinné oleje (obsahují emulgátor: sójový lecitin)  (řepkový, slunečnicový, palmový, kokosový), uhličitan vápenatý, směs vitamínů (C, A, niacin, E, D3, D-pantothenát vápenatý,  kys. listová, B1, biotin, B12, B6, K1 ), difosforečnan železitý, síran zinečnatý, síran měďnatý, jodid draselný], obiloviny 28,3 % (pšenice 20,93 %, rýže 5,04%, oves 0,68 %, jáhly 0,42 %, kukuřice 0,42 %, ječmen 0,42 %, žito 0,42 %), drcené máslové piškoty 17 %, [pšeničná mouka,máslo, sušená sladká syrovátka (z mléka),  kypřicí  látka (hydrogenuhličitan amonný)), regulátor kyselosti (kyselina citrónová)],  oligosacharidy 4,9 % (galaktooligosacharidy (z mléka), fruktooligosacharidy), sušené odtučněné mléko,  sušená demineralizovaná syrovátka (z mléka), uhličitan vápenatý.

Složení Nutrilon Pronutra obilno-mléčná kaše piškotová

Složení Nutrilon Pronutra obilno-mléčná kaše piškotová

 

Poměr ceny a kvality

Kaši o hmotnosti 220 gramů koupíte za 80 Kč a na nižší cenu se jen těžko dostanete. Kašičku můžete dostat zdarma k nákupu na feedo.cz (výměnou za kredity, které při nákupu získáte). Tato akce se objevuje průběžně. 🙂 Kašička je kvalitní, ale poměrně drahá. Kaše je dobře dostupná. Zakoupíte ji v hypermarketu, lékárně, drogerii a online. Často seženete online v balení po dvou kusech, které je cenově výhodnější o 4 Kč (což není mnoho).

Výhody

  • Kvalitní a chutná kaše
  • Dobře se rozpouští.
  • Nehrudkovatí.
  • Lze ji podávat na lžičce i savkou.
  • Dobrá dostupnost

Nevýhody

  • Vyšší cena

Hodnocení

NAPROSTO VÝJIMEČNÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Rozpustnost a chuť
  • Dostupnost
  • Složení
4.8

Shrnutí

Nutrilon Pronutra obilno-mléčná kaše piškotová se dobře rozpouští a netvoří se v ní hrudky. Dítěti chutná, zasytí jej, dobře se jí lžičkou.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.