Odsávačka hlenů pro kojence GAMA

Než se narodí miminko, řeší nastávající maminka úplně vše, třeba také to, jakou koupit odsávačku, když má dítě rýmu. Máte několik možností v podobě odsávačky, kterou připevníte na vysavač, balónové odsávačky nebo obyčejné hadičkové odsávačky hlenů pro kojence GAMA (tu jsem zvolila já).

Proč nekupovat odsávačku za stovky až tisíce korun

Tak hlavně pro to, že nevíte, zda bude mít dítě až takovou rýmu, aby se vám koupě takto drahé vymoženosti vrátila. Na začátek můžete pořídit hadičkovou odsávačku hlenů s plastovým kalíškem. Pořizovací cena je přibližně 30 Kč. Až miminko poroste, uvidíte, jak často bude nemocné, a zda využijete dražší (a nevím, jestli lepší) odsávačku.

Běžnou rýmu s touto odsávačkou zvládnete. Není potřeba kupovat dražší (lepší). Jsem s ní spokojena a mám už druhou. Používala jsem často a ta první se opotřebovala. Zbytečné je kupovat hadičkovou odsávačku se skleněným kalíškem, protože kalíšek nepřijde do kontaktu s dítětem, proto není třeba mít skleněný, plastový stačí. Co je důležitější, tak jsou hadičky. ty se dávají do nosu, špatně se čistí a ještě hůře schnout. To je hlavní úskalí hadičkové odsávačky.

Výhody

  • Nízká cena (přibližně 30 Kč).
  • Funguje dobře, ale extrémně velkou rýmu by nezvládla (obyčejnou ano).

Nevýhody

  • Hadičky nejdou vysušit a špatně se čistí. Vyřešila jsem po čase koupí nové odsávačky za 30 Kč.
  • Bývá vyprodaná.

Hodnocení

Foto: Tereza Krček