Pampers Pants 2018

První jednorázové kalhoty, které jsem vyzkoušela, a první velké zklamání. Pampers pants jsou silně cítit chemií, gumičky škrtí a kalhotky jsou vyrobeny z laciného papíru. O opruzeninách, které se dostavily už po první pleně raději ani nemluvím.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Pleny jsou vyrobeny z šustivého papíru, který působí poměrně lacině. To ale na nich není to nejhorší a tento aspekt bych bez potíží pominula. Horší je chemický zápach, který se line už přes obal. Zápach je silný až nesnesitelný, a je známkou toho, že pleny jsou napuštěny něčím výrazně dráždivým. Což se záhy potvrdilo. Opruzeniny se objevily ještě týž den, po použití první plenky. 

Asi vůbec nejhorší jsou gumičky. Gumičky v pase jsou pevné a nepropustí tekutinu, což by se mohlo zdát jako pozitivum. Jenže na druhé straně jsou tak pevné, že se zarývají do bříška dítěte. Neumím si představit, že bych měla dítěti dávat plenky po celý den. To by mělo na břiše hned několik rýh vedle sebe, které by mu po měsíci používání těchto super plen asi zůstaly natrvalo. Plenka má ze zadní strany lepící proužek, který slouží na zalepení plenky po použití.

Pampers pants neprosákly, protože se k pořádnému zátěžovému testu ani nedostaly. Fíla z nich měl takovou vyrážku a omačkané celé tělo, že nevyzkoušel ani celé balení. S plenkami mám výrazně špatnou zkušenost, a to jednak díky pevným gumičkám, které dítě škrtí a plena nemůže být na těle příjemná, poté díky nadměrnému chemickému zápachu a vzniklým opruzeninám. Velikost jsme zvolila správnou, č. 3 na váhu dítěte 6,5 kg. I přesto plena škrtila a po necelých třech hodinách způsobila opruzeniny a otlačeniny na břiše. Na své laciné provedení jsou poměrně drahé.

Hodnocení

Foto: Tereza Krček