PLENYTESTUJEME

Pleny Albert se sovičkami

Po perfektních zkušenostech s plenami Alert Quality Šmoulové jsem byla velmi zklamaná, když se přestaly vyrábět. Konečně dobrý produkt, hodnocený nezávislými testy, které provedl časopis dTest, který není dostupný. Sovičkové pleny se mi zdají mírně horší. Pořád je ale zachován výborný poměr ceny a kvality. Plenky nemají zvýrazněné savé jádro a vnitřek je podobný plenám značky Panda. Pozitivní zprávou je, že sají o poznání lépe, nicméně pro kojence, které pijí pouze mateřské mléko, to žádná sláva není.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Doporučuji je od velikosti č. 3 nebo č. 4. Používáme od trojky a v pohodě. Pleny zachytí i dost velkou nehodu. Sovičky jsou stejné ve všech baleních, jenom barva se mění dle velikosti plenek (trojky jsou zelené, čtyřky oranžové, čtyři plus modré).

Pleny dobře sedí, netrhají se. Sají dobře, ale nejsou stavěny na to, aby dítě mělo jednu plenu celé odpoledne. Což je za tu cenu pochopitelné. Batoleti vydrží i celou noc, neškrtí. Velikost odpovídá pouze přibližně, ale žádný debakl to není. Záleží na proporcích dítěte.

Sovičkové pleny v testech dopadly dobře, ale na Šmoulí plenky nemají. Pokud váháte, doporučuji vyzkoušet. Nejsou vůbec špatné.

Na podrobnou recenzi se můžete podívat sem.

Jak si pleny stály v celkovém hodnocení, zjistíte zde.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
3.6

Shrnutí

Poměrně kvalitní pleny za slušnou cenu (v akci). Plenka sedí, nic se netrhá, neprotéká a nesmrdí chemicky.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.