Jak poznáte padělky nosítek Manduca a Ergobaby?

Když jsem pořizovala Kibi, neměla jsem o padělcích ani potuchy. Tolik k mé nezkušenosti a štěstí v tom, že Kibi se nepadělá. Nejčastěji se padělky objevují u nosítek Manduca a Ergobaby. Na padělky narazíte na bazaru a často o tom ani nevíte. „Nová Manduca“ se prodává na Aliexpress za necelých 25 dolarů. Víte, jak poznat padělek na první pohled?

Na co si dát pozor?

Pokud kupujete bazarovou Manducu (Ergobaby), nechte si nafotit detaily a pozor na podezřele nízkou cenu. Padělky mohou být v krabici, která vypadá jako originál, mohou mít cedulku s logem a bohužel mohou být i s fakturou. Jak je to možné? Nu, stačí, aby si majitel/ka padělku pořídil/a stejný originál a prodal/a padělek s fakturou od originálu. A průšvih je na světě.

Manduca: Fake vs. originál

Nyní se podívejme ve zkratce na to, jak poznat fake od originálu. Zaměřte se na suché zipy a vykrojení bederního pásu.

 • Zip – koncovka zipu bývala z umělé hmoty u padělku, originál má vždy kovovou. Jenže postupem času šejdíři vylepšili svoji taktiku a začali do nosítka sázet kovové zipy.
 • Patentky – padělek má menší, originál větší.
 • Prošití lemů – padělek nemá lemy prošity až přes okraj, originál ano. Pozor, i tady se Číňani zlepšili a najdete padělky prošity durch.
 • Tvar suchých zipů – fake míval tvar obdélníku, jenže dnes narazíte na padělky, které mají suché zipy ve tvaru oválku. Nový originál má suché zipy ve tvaru slz (oválku), starší typ originálu má také oválky.
 • Všitá cedulka na bederním pásu – V textech najdete chyby (může chybět kousek textu). Toto je poměrně dobrý a spolehlivý ukazatel. Chyby se objevují v německém jazyce, v holandštině, ale i v angličtině.
 • Špatné švy – fake může mít špatné švy, je šitý „nečistě“. Neplatí to ale stoprocentně.
 • Logo – u originálu je pěkně čistě šité, fake jej má mírně „rozsypané“ a mezi písmeny jsou vidět spoje. ® u loga padělku je větší, u originálu je hodně malé.
 • Spony – u originálu jsou více vykrojené.
 • Bederní pás – u originálu je výrazně vykrojený, padělek je vykrojen méně.

Na fotky se mrkněte sem a taky sem.

POZOR: Padělají se nové edice, limitky, prakticky veškerá nosítka, jejichž výroba byla převelena do Číny. Podívejte se na Aliexpress

Ergobaby:  Fake vs. originál

Poznat padělek Ergobaby pro nováčka pouze podle fotky z inzerátu je hodně těžké, ne-li nemožné. Máte-li pochybnosti, zeptejte se na Facebooku.

 • Ramenní popruhy – u originálu mají polstrování po celé délce. Všitý popruh pro zapnutí pro hrudní pás je u originálu delší. Padělek má ramenní popruhy vypolstrované nedokonale (na fotce v inzerátu by to mělo být patrné).
 • Spony – zapnuté vypadají úplně stejně a rozhodují detaily (fake má na sponě také logo Ergobaby). U padělku je spona na bederním pásu našita dále od jistící gumičky. Jistící gumička neplní svou funkci. Pokud si prohlédnete sponu po rozepnutí zevnitř, uvidíte na padělku dva krajní „zuby“, na originálu jsou „zuby“ tři, včetně prostředního. Ten na padělku chybí.
 • Kvalita – padělek se snadněji zmuchlá, má nekvalitní gumičky a popruhy.
 • Bederní pás  – u padělku je měkčí a výplň nesahá od jednoho kraje ke druhému.
 • Patentky – padělek má menší a hodně světlé patentky na kapuci.
 • Popiska (cedulka) je špatně – nesedí styl, číslo a barva.

Fotky najdete tady a zde.

Proč nekupovat padělky

Inu proto, že spony jsou nekvalitní a dítě může z nosítka vypadnout. A to za ušetřenou tisícikorunu nestojí. Látka není testovaná na nošení děti, padělky bývají menší a při nošení hrozí riziko úrazu. Co dělat, máte-li doma padělek? Můžete jej věnovat dítěti na nošení panenky. 🙂

Doplnění na závěr

Padělek Egrobaby jen tak snadno z fotky nepoznáte. Poměrně dobrý ukazatel jsou ramenní popruhy, které u padělku nejsou kvalitně vypolstrované. Problém tkví v tom, že nejste-li jakožto znalci nosítek zběhlí, tak padělek nepoznáte. Manduca se vyrábí v Číně. Pracovití a šikovní Číňané dokáží překvapit, vylepšují svoje zboží a padělek můžete odhalit, až když vám projde pod rukama. Někdy ani to ne. Prodejce nosítka můžete odradit třeba tím, že se začnete vyptávat na původ nosítka, u bazarových věcí chtějte doklad o koupi, nebo nosítko pořiďte od kamarádky.

Jaká nosítka se nepadělají? Ta rostoucí. Více o nich najdete v článku Přehled rostoucích nosítek: Jaké vybrat?.

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.