BLOGLIFE: TO JE NÁŠ ŽIVOTNOSÍTKA

Proč (ne)koupit rostoucí nosítko

Pokud neholdujete šátku z různých důvodů (třeba ho neumíte navázat jako já), a dítě nosit chcete, nebo musíte, poohlížíte se po vhodném nosítku. Nosítek je hodně, i těch správných, ergonomických. Můžete si koupit nosítko, které je určeno pro novorozence, kojence, batole, nebo nosítko, které je rostoucí, pro všechny (nebo alespoň dvě) výše zmíněné kategorie. A tímto nosítkem se budu podrobněji zabývat.

Jeden za všechny

Díky rostoucímu nosítku nemusíte pořizovat pro různý věk, výšku a délku dítěte více nosítek. Bude vám stačit jenom jedno, které nastavíte. Řada nosítek není vhodná pro novorozence, takže počítejte s tím, že budete mít pro novorozence šátek nebo šátkové nosítko. Pro takto malá miminka je šátek nejvhodnější. Pro děti od tří až čtyř měsíců, případně když začnou samy držet hlavičku, můžete pořídit klasické rostoucí nosítko. Některá jsou vhodná již od třetího měsíce.

Vyšší cena

Rostoucí nosítko je poměrně drahé a pod 2000 Kč ho nekoupíte. Spíše počítejte s investicí v průměru kolem 3000 Kč. Na druhou stranu jej využijete na celou nosící periodu, což je fajn. Pokud koupíte kvalitní nosítko, zase ho dobře prodáte.

Nastavení popruhů

Toto bývá docela problém na začátek. Nemusí vám sedět princip nastavení nosítka, ale to se nedá nic dělat. Na trhu je jich spoustu, a pokud chcete nastavitelné ergonomické nosítko pro děti, tak si jistě z nabídky vyberete.

TULA NA PRODĚTI.CZ

Tula FTG

Rostoucí nosítko Tula FTG v e-shopu Proděti.cz

Údržba

Zjistěte, zda můžete prát nosítko v pračce, dost vám to usnadní práci. U řady nosítek to je možné. Perte jej maximálně na 40 °C, ždímejte na 400 otáček. Přidala jsem při praní desinfekci od Sanitolu (záleží jak staré dítě nosíte) a nic se s nosítkem nestalo. Je jako nové. Klasicky peru v Persil Sensitive gelu. Rostoucí nosítko schne celý den a není možné jej dát do sušičky.

Minimum padělků

Rostoucí nosítka zatím nemají padělky. Je těžké ušít rostoucí nosítko, tudíž není tak výhodné jej padělat, protože zákazník, který po padělku sáhne, upřednostní cenu před kvalitou. Jsou dražší právě proto, že nahradí několik nosítek.

Suma sumárum

Chcete nostit a neumíte uvázat šátek? Rostoucí nosítko se vyplatí. Akorát dejte pozor při výběru. Raději si za něj připlaťte, abyste byli maximálně spokojeni. Doma mám Kibi a mám ho ráda, i přesto, že si na něj některé maminky stěžují (tenký bederní pás, nepohodlí). Mně sedí. Myslím, že to je proto, že mám 160 cm a 50 kg. Jsem malá a nosítko se na malou postavu hodí. Jiná nosítka, která jsou šita na normálního člověka, by mi sedět nemusela. U vás to může být naopak. Jak nosítko vyzkoušet? Můžete se přihlásit na Facebooku do různých nosících skupin, dorazit na srazy, které pořádají, a zkusit si nosítko tam. Případně zajít do obchodu s dětským zbožím a nosítka vyzkoušet. Jde to ale dosti těžko, protože řadu perfektních kousků objednáte pouze přímo u výrobce. Jako například nosítko Lenka 4ever, které mi přibylo ve sbírce a je krásné, pohodlné, vhodné pro novorozence i dvouleté dítě. Jednu nevýhodu přeci jenom má. Filka už nechce do kočárku. 🙂 Doporučuji jej na 100 %.

Ohlížejte se také na to, jak velké dítě budete nosit. Já nosím do 11 kg, poté už to má chodidla nezvládají a větší dítě pouze poponesu. Třeba jen 10 minut. To malinké, které má do deseti kilo, mohu nosit celý den a nic mě nebolí.

Kde koupit nosítka online?

  • Rostoucí Manduca: Nosítko Manduca za rozumnou cenu prodávají v e-shopu Pinkorblue.cz. Stejně jako Ergobaby také nosítko Manduca se nevyhnulo masovému padělání v čínských továrnách. V autorizovaných obchodech koupíte vždy originál.
  • Tula FTG (free-to-grow): Velký výběr nosítek najdete v e-shopuProděti.cz nebo v internetovém obchodě Mall.cz.

Už máte svého favorita? Hodně štěstí při nákupu.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.