TOP VÝBĚR
KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEME

Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever

Na nosítko Lenka jsem byla zvědavá. Když dorazilo zabalené v papírové krabici, netrpělivě jsem sundala obal a chtěla jsem ho vidět, okusit, sáhnout si na ten krásný materiál. Ale abych nepředbíhala. Nejvíce jsem si jej zamilovala, když jsem do něj poprvé vložila Filku.

Láska na druhý pohled

Mám doma nosítko Lenka 4ever. Je to žhavá novinka mezi nosítky firmy Be Lenka s.r.o., která má sídlo v Žilině na Slovensku. Kompletní sortiment nosítek najdete na www.belenka.sk. Když se mrknete do jejich e-shopu, nabízí  velký výběr nosítek a šátků. Mně se často stává, nejen u nosítek, že mně některé věci na první pohled designově neohromí, ale když se k nim stále vracím znovu a znovu, tak mi nesmírně přirostou k srdci. Líbí se mi tak moc, že se na ně najednou nemůžu vynadívat, připadají mi krásnější a půvabnější. A to je právě případ tohoto nosítka. Tu krajku na modrém podkladu jsem si zamilovala. Bez výhrady a upřímně.  Vyberete si z poměrně pestré palety vzorů.

Nosítko Lenka 4ever – vzor krajka jeans

Pro jakou věkovou kategorii je nosítko určeno?

Nosítko je vhodné pro děti od 4 až 5 kg (od velikosti 62) do 2,5 let (do velikosti 104/110). Na webu výrobce není napsané, do kolika kilogramů nosítko přesně je. Na dvouleté dítě stačí bohatě. I za předpokladu, že máte doma takového „obříka“ jako my, který má v čerstvých dvou letech velikost 104. Jenže ten v něm nechce být ani náhodou. 🙂  Dávám do něj Filku, kterému je osm měsíců, váží 9 kg a vešel by se tam hned dvakrát. Nosítko je možné stáhnout i pro novorozence. Jak? Koukněte se na speciální video, které jsem připravila.

Video: Jak nastavit nosítko Lenka 4ever pro novorozence.

Nosítko Lenka  4ever má navíc oproti ostatním produktům šňůrku v horní části zádové opěrky. Šňůrku upevníte za plastové úchytky a takto uzpůsobíte opěrku pro novorozence (viz foto a také video). Zkušenost s vkládáním novorozence nemám, ale myslím, že bude záležet na tom, jak velké miminko se vám narodí. Tříkilogramový uzlíček bude v nosítku plavat. Většina rostoucích nosítek je pro děti od tří měsíců, takže Lenka 4ever mě mile překvapila tím, jak je univerzální. Těším se, že ji na další miminko budu moci používat už po prvním měsící a nebudu se muset trápit tak dlouho s Caboo, které je na domácí nošení dobré, ale na ven mi moc nevyhovuje. Takže jsem nadšená. 🙂

Nosítko Lenka 4ever – detail uchycení poutka na zádové opěrce (pro novorozence)

 

Nosítko Lenka 4ever – uchycení poutka na zádové opěrce (pro novorozence)

Z čeho je vyrobeno a jak sedí?

Nosítko je celošátkové. Bederní pás vás překvapí tím, jak je měkký, ale silný a pevný. Musím smeknout nad výrobou, protože se cítím jako v bavlnce. Miminko také. Jsem malá (velikost 34/36) a ne všechna nosítka mi sedí. Většinou mi připadají velká, všechno mi padá, vlaje a klouže. Lenka drží a nepovoluje. Ramenní popruhy jsou velmi široké a na nošení jsem si chvíli musela zvykat, než jsem si je nastavila tak, aby mi nosítko sedělo. Díky těmto širokým popruhům se váha dítěte dobře rozloží a nebolí vás záda. Vůbec. Protože nosím několik hodin denně, velmi tyto popruhy oceňuji. S nosítkem zvládám například umístit starší dítě na klouzačku, nasadit ho do houpačky, stavět bábovky a další nezbytnosti, zatímco mladší Filka pozoruje okolí, případně spí. Nosítko se prodává ve dvou variantách. V té, kterou uvidíte na videu, není možné překřížit ramenní popruhy. Ti z vás, kteří křížení využijí, si mohou vybrat druhý typ nosítka Lenka 4ever s možností překřížení popruhůNa bederním pásu je ze přední strany našitá kapsička na mobil, klíče a kapesníky. Zapíná se na suchý zip.

Jak se nastavuje?

Třikrát hurá snadnému systému nastavení. Je to vážně úplně jednoduché a zvládne to i začátečník. Látku mezi nožičkami stáhnete šňůrkou. Neklouže, jde snadno  zavázat a zase rozvázat. Na boku jsou měkké výstuže, aby látka dítě netlačila. Tahle vychytávka je výborná. Nevím, jak tohle bude vyhovovat novorozenci. Vyzkoušeno to nemám, nicméně nosítko mě nadchlo a je asi tak milionkrát lepší než Caboo. Zádovou opěrku nastavíte pomocí spon a popruhů. Lépe se to všechno šteluje třeba na stole nebo na podlaze, když nemáte dítě v uvnitř. Celý systém popruhů se s dítětem v nosítku lépe povoluje než utahuje. Kapucku zarolujete a upevníte do plastových úchytků. Všechno podstatné jsem natočila do třech videí a odkazy na ně najdete v textu.

Nosítko Lenka 4ever kapsička na drobnosti na bederním pásu

Jak se do nosítka vkládá dítě?

Zapnete bederní pás, který zajistíte gumičkou, vložíte dítě, nasadíte ramenní popruhy, zapnete sponku na zádech a je to. Poté si upravíte zatažením za pásky ramenní popruhy. Nic víc. Je to snadné a rychlé. Vše zvládnete nastavit v pohodě sami, bez cizí pomoci. Tento aspekt je při výběru nosítka důležitý. Každé nosítko musí být snadné na úpravu, abyste mohli dítě kdykoli vyndat nebo rychle nasadit. Pokud cestujete po městě se dvěma dětmi, o to více budete potřebovat operativní manipulaci s nosítkem. Lenka 4ever ji umožňuje. Koukněte se na video, ve kterém uvidíte, jak umístit dítě do nosítka.

Video: Recenze na nosítko Lenka 4ever: Jak umístit dítě do nosítka.

Údržba a praní

Prala jsem několikrát v pračce na 400 otáček, 40 °C v pracím gelu pro děti. Raději jsem k nosítku přidala ručník, aby se nestalo nic s ním a ani s pračkou. Všechno bylo v pořádku. Vypralo se, nezničilo se, nevypáralo, bederní pás se nezlomil. A teď to nejlepší. Rychle schne. Usušilo se za den v chladném počasí, nebylo moc vyždímané a sušení jsem neurychlovala. Takže naprostá bomba.

Objednání a dodání

Nosítka jsou skladem a  firma Be Lenka využívá pro zasílání do zahraničí služeb DPD. Nosítko poslali v pondělí a dorazilo ve středu dopoledne ještě týž týden. Takže díky vynikající rychlosti můžete dostat nosítko dříve, než kdybyste si jej objednali z českého e-shopu.

Nosítko Lenka 4ever – stažená látka mezi nožičkami

Sečteno a podtrženo

Nosítko Lenka 4ever koupíte za 129 € (3 300 Kč). Pokud váháte a rozmýšlíte se mezi více produkty, zkuste se na Lenku podívat. Je mi vždy moc líto maminek, které mi říkají nebo píší, že si vybraly špatné nosítko a že jim nevyhovuje. Když se jich zeptám na značku, nejčastěji jmenují Ergobaby, ještě hůř Babybjörn. Mrzí mě, že jsou na takováto nosítka často reklamy, přitom jejich pořizovací cena daleko přesahuje hodnotu nosítka Lenka 4ever a nedosahuje jeho kvalit co se pohodlí pro maminku a miminko týče. Lenka 4ever je  nastavitelné a krásné. Navíc za férovou cenu. Nosítko je nejvýhodnější koupit přímo na Slovensku. Dopravu zdarma máte od 119 eur (aktualizováno k 11.4.2019). Výhodou je, že můžete vybírat ze širšího spektra vzorů.

Nosítko Lenka 4ever – zapínání na zádech je nastavitelné a lze jím posouvat nahoru a dolů.

10 Celkové hodnocení
Ergonomické nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever předčilo má očekávání. Kdyby bylo na trhu v době, kdy jsem sháněla nosítko pro novorozence, kojence a batole, neváhala bych ani minutu a pořídila bych si toto. Je pohodlné, měkké, příjemné, kvalitní, rychle schne a neničí se.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Design
10
Komfort
10
Klady
 • Nastavitelné pro děti od 4 až 5 kilogramů (velikost 62) až do 2,5 let (velikost 104/110)
 • Zajímavé vzory šátků
 • Celošátkové
 • Pohodlné pro maminku i dítě
 • Snadno se nastavuje.
 • Lze jej vyprat v pračce.
 • Rychle schne
 • Má široký bederní pás, který sedí i na malé postavy, je měkký a pohodlný.
 • Variabilní. Pasuje na mně (160 cm) i na mého muže (přes 180 cm).
 • Ramenní popruhy jsou široké, měkké a váha dítěte se rozloží.
 • Propracované a promyšlené
 • Lehce nasadíte a upevníte dítě
 • Nepáře se a drží
Zápory
 • Spona na bederním pásu nemá zámek (nutno podotknouti, že je pevná a nerozepíná se).

Foto & video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.