Fisher Price: Mluvící pejsek a mluvící pejskova sestřička Smart Stages

Koupit nebo ne? Váhala jsem o téhle hračce strašně dlouho. Raději se ani neptejte jak moc… dobře, tak já vám to povím. Přes půl roku. Vlastně už k loňským Vánocům jsem o ni přemýšlela, ale nakonec jsem se rozhodla pro Pejskův stoleček. K letošním Vánocům dostanou obě děti mluvícího pejska. V recenzi vám představím, co hračka umí, abyste neváhali tak dlouho jako já.

Proč jsem se rozmýšlela

Inu. Hračka není levná. Pořizovací cena Mluvícího pejska (Smart Stages) se pohybuje okolo 900 Kč až 1100 Kč. To je dost. A teď krát dva, pro obě děti. Ač se možná někomu bude pejsek moc líbit, tak podle produktových fotek vypadá (podle mě) příšerně. V realitě je to takový milý a vtipně vypadající plyšák. Kdybych věděla, že je to takový sympaťák, beru ho hned. Matěj sice remcal, že co to je a proč to má mašli na uchu, ale kdybych byla malá holka, už bych pejska z ruky nikdy nedala. 🙂 Víte, mně se ta produktová videa moc nelíbí. Je to takové umělé. A i když mají krásnou grafiku, tak mě nepřesvědčí o tom, že ta hračka je také taková. Nejsou moc autentická, zdají se mi vyšperkovaná. Zkrátka tohle byl další faktor, proč jsem odložila nákup.

Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages: Pejsek sedí na dětské židličce z Ikea (pro srovnání velikosti).

Co rozhodlo

Obě děti mají rády zvukové hračky a nápad, aby mělo každé dítě svého plyšáčka, se mi líbil. Pejska jsem koupila za 630 Kč, psí holčičku za 680 Kč. Se značkou Fisher Price mám jen pozitivní zkušenosti a na to jsem nakonec také vsadila.

Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages: Detail na ručičku.

Velikost, kvalita materiálu a údržba

Pejsek je velký, až jsem byla překvapená jak moc. Dlouhý (i nohy) je 34 centimetrů, rozpětí paží má 27 centimetrů a obvod hlavy 44 centimetrů. Materiál je měkký a hračka vypadá kvalitně. Dotykové senzory jsou hodně znatelné, uvidím, jak moc to bude při užívání vadit nebo to bude naopak ku prospěchu věci. Náš pejsek (Mluvící pejsek Fisher Price Smart Stages) nemá žádné oblečení, ale viděla jsem, že se prodává také s tričkem nebo se šatičkami. Ten se šaty má trošku jiná čidla na rukách a nohách a také je na něm napsáno, že se zaměřuje na slova (až 100 slov). Není označen jako Smart Stages. Náš, bez oblečení, hraje až 75 melodií. Hračku není možné vyprat v pračce.

Pro koho je hračka vhodná

Výrobce uvádí, že se hračka hodí pro děti od 6 do 36 měsíců. Doma máme tři mluvící plyšáky, medvídka Tedíka, včelího medvídka a mluvícího lva od Fisher Price. Ze zkušenosti bych nedoporučovala koupit mluvícího plyšáčka půlročnímu dítěti, protože si ho strčí do pusy, ušpiní, pozvrací. Vzhledem k tomu, že se pejsek nedá vyprat, není to praktické. Vhodnější je, dát mu hračku, až ji nebude žužlat a kousat.

Fisher Price: Pejsek a pejskova sestřička

Co všechno hračka umí

Zkoušela jsem, co všechno pejsek umí, a o to se s vámi podělím buď tady v textu, nebo si můžete pustit šestiminutové video, které jsem natočila. Ve videu je všechno, co pejsek dělá. Nahrála jsem stejné video také pro psí holčičku (sestřičku). Na levé noze mají oba plyšáci tlačítko, kterým se přepíná úroveň hraní. Ta je rozdělena do tří věkových kategorií:

 1. Kategorie (Objevování): Pobavíme se. Pejsek říká jednoduchá slova a zpívá snadné melodie. Tato úroveň je určená pro děti od 6 měsíců, ale pejska bych dala až trošku staršímu dítěti.
 2. Kategorie (Povzbuzení): Naučíme se něco nového. 
 3. Kategorie (Hraní): Pojďme si na něco hrát. Výrobce uvádí, že je vhodná od 18 měsíců, ale záleží na dítěti. Děti budou umět přepínat úrovně až od určitého věku. Samy přijdou na to, jak se mačká tlačítko a samy si budou zapínat to, co chtějí.

Jestli znáte Pejskův stoleček, princip je podobný i u plyšového pejska. Nejdříve hraje jednoduché písničky a říká jednoduchá slova, později se snaží dítě co nejvíce zapojit do dění.

Zvuk je možné ztlumit nebo zcela vypnout v zadní části pejska. Na zádíčkách je suchý zip, který po rozepnutí ukrývá ovládání, stejně jako dvě klasické tužkové baterie AA.

Videa na Youtube

Poměr ceny a kvality

Za nákupní cenu 630 Kč a 680 Kč jsem nesmírně spokojená. V některých e-shopech jsem hračku viděla i za 1100 Kč, což se mi zdá hodně, za 1300 Kč jsem koupila oba plyšáky. Jestli s nákupem nespěcháte, ale víte, že hračku chcete, tak počkejte na výprodeje. Velké bývají po Vánocích nebo v červenci. 🙂 Koupila jsem hračku ve výprodeji. Možná, že pořídíte plyšového pejska výhodně jako doprodej starého modelu. 🙂

Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages: Detail na srdíčko

TIP  🏆  zde↓
Fisher-Price Mluvící pejsek nebo pejskova sestřička

Výhody

 • Roztomilý a měkký plyšák
 • Velká hračka
 • Kvalitní
 • Dobře dostupná v e-shopech

Nevýhody

 • Hračku není možné vyprat.
 • Vyšší prodejní cena (bez akce)

Hodnocení

NAPROSTO VÝJIMEČNÉ
 • Poměr ceny a kvality
 • Kvalita provedení
 • Údržba
 • Životnost
 • Kreativita
4.6

Shrnutí

Fisher Price mluvící pejsek Smart Stages se dětem moc líbí. Pejsek hraje, mluví, nastaví se na něm tři úrovně komunikace: pro nejmenší děti, pro roční dítě a pro děti od roku a půl. Velkou nevýhodou plyšové hračky je to, že ji není možné vyprat, jinak je krásná, měkká. Zvuk se vypíná páčkou vzadu.

Foto a video: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.