PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plen Seventh Generation

Jakožto totální neznalec BIO a EKO produktů jsem netušila, že tyto pleny existují. Objevila jsem je náhodou, když jsem se pídila po tom, jaké pleny koupit miminku s opruzeninami po všem, co není BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení, na další se chystám. Za mě jsou tyhle plenky velmi dobré.

Původ a výroba plenek

Pleny původem z USA předčily má očekávání. EKO plenky jsou vyráběny ve státě Ohio z nebělené buničiny certifikované FSC®. Savé jádro tvoří polyakrylát sodný. Sodná sůl kyseliny polyakrylové umí absorbovat 200 až 300 násobek své hmotnosti. Polyakrylát sodný pokožce dítěte neškodí, protože s ní ani nepřijde do kontaktu. Z čistě ekokologického hlediska asi nebude tím nejšťastnějším řešením. Jedná se o ropný derivát a více o něm psal ekolist.

Plenka vypadá velmi ekologicky. Není bělená, obrázky korespondují s přírodou a prošla testy HRIPT. Z kolika procent se rozloží, to výrobce neuvádí. Jisté ale je, že ze 100 % to nebude. Na první pohled působí kvalitně, propracovaně a poctivě.

Jednorázové pleny Seventh Generation – vzhled pleny velikosti č. 3

Jak si stojí v praktických testech

Sedí krásně. Přizpůsobí se tělíčku dítěte díky dvojitým pružným gumičkám okolo nožiček a také na zádech. Gumička na zádech zabrání úniku nežádoucí tekutiny. Gumičky jsou extrémně pružné. Plena dle výrobce absorbuje tři normální vyčůrání. Co tím chtěl básník říci, to nemám ponětí. 🙂 Z toho, co jsem zkoušela, saje perfektně, neprosakuje, zachytí řídkou stolici. Nezpůsobuje opruzeniny u dítěte s citlivou pokožkou, je vhodná na noc. Kdyby nebyly plenky tak drahé, kupovala bych je dále. Ale za prodejní cenu bezmála 1000 Kč za velké balení budu hledat alternativní produkt.

Jednorázové pleny Seventh Generation – Jak plenka velikosti č. 3 vypadá zevnitř?

Dejte pozor na číslování velikostí. Prodávají se od novorozeneckého balení, které není v současné době v ČR ke koupi, až po velikost č. 5. Při vybírání se ohlížejte spíše na napsané kilogramy na obalu, než na velikost. V obchodě uvidíte dvě velikosti jedna, jednu velikost pět a kdybyste hledali pleny v zahraničních e-shopech, najdete je až do velikosti č. 6. Uvedené kilogramy odpovídají reálné velikosti plenky přibližně a záleží na proporcích dítěte. Plenka se mi zdá spíše mírně menší.

Jednorázové pleny Seventh Generation – detail na gumičku na zádech.

Poměr ceny a kvality

Hodí se pro děti s velmi citlivou pokožkou. Jejich nevýhodou je to, že jsou pro běžného spotřebitele dost drahé. Možnost, jak je koupit levně prakticky neexistuje, nebo jsem jsi doposud neobjevila. Je to proto, že se pleny dováží z USA. Americký e-shop rozesílá zásilky pouze po Spojených státech. To by zase až tak nevadilo. Věděli jste, že si můžete nechat přeposlat balíček také z USA? Jenže služba to je dost drahá. Abyste dostali pleny levně do Evropy je nemožné, protože z objednávky musíte zaplatit clo, případně také pojištění, poplatek za přeposlání a také poštovné. V USA vyjde malé balení na 220 Kč bez daně, v České republice zaplatíte za malé balení 330 Kč. Objednala jsem malé balení plen z Kiido.cz za 240 Kč a jeden kus v přepočtu vyšel na 7,5 Kč (velikost č. 3). Kupovala jsem také velikost č. 5 (za necelých 200 Kč) a jeden kus vyšel na 8,5 Kč.

Jednorázové pleny Seventh Generation – plenka ze zadní strany. Váha dítěte v době focení 7 kg (velikost č. 3).

Zajímá vás, jak plena vypadá? Mrkněte se na video.

 

Plenky bych doporučila na vyzkoušení rodičům dětí, které mají citlivou pokožku a z obyčejných jednorázových plen mají opruzeniny.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.4

Shrnutí

EKO a BIO pleny jsou tenké, příjemné a nezpůsobují opruzeniny. Hodí se pro citlivou dětskou pokožku, nezapáchají, nejsou běleny chlórem a neobsahují latex. Jejich velkou nevýhodou je vysoká cena.

Foto & video: Tereza Krček

Tereza Krček

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné s nimi trávit celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou, na které píšu recenze.