Recenze jednorázových plenek Babydream z Rossmannu (2018)

Vzhledově mě plenky Babydream z Rossmannu mile překvapily. Jsou nesmírně tenké, mají krásný design a působí dobře. Vadou na kráse je na první pohled neskutečně silný chemický zápach. Udeří vás do nosu ihned po roztržení obalu. Produkt je vyrobený v Německu.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Pleny jsem zkoušela na obou dětech. Koupila jsem velikost č. 4 Maxi, která se dle výrobce hodí pro děti od 7 kg do 18 kg. Plenka byla Filkovi, který váží něco přes 8 kg velká, a Šmudlákovi, který má 15 kg, téměř malá. Váhová kategorie není určena příliš přesně. Záleží na tom, jaké tělesné proporce dítě má, nicméně zde se výrobce příliš netrefil.

Pleny Babydream z Rossmannu: Jak sedí velikost č. 4 na dítěti o hmotnosti 8,5 kg.

Asi nejpovedenější je na pleně plastový pytlík (obal plen) a její design. Savé vlastnosti, chemický zápach i absorpce stojí za starou bačkoru. Plenka příliš mnoho tekutiny nepojme a než se po ní děti hned druhý den oprudily, stihla do té doby prosáknout a protéct. Nejvíce ze všeho mi vadí chemický zápach, který je neuvěřitelně silný a nevyčichl ani po pár dnech.

Pleny Babydream z Rossmannu: Jak vypadá plena velikosti č.4.

Pleny Babydream z Rossmannu: Gumička na zádech chybí.

Pro koho se pleny hodí?

Nerada bych plenky příliš pohanila a kritizovala. Dětem neseděly a už je nekoupím. Děkuji, stačilo. Možná, že vašim dětem vyhovovat budou, ale má-li miminko citlivou pokožku a nevyhovují mu například plenky Pampers, raději Babydream z Rossmannu ani nekupujte. Ušetříte 139 Kč za celé balení  po 33 kusech plenek. Šmudlák nemá opruzeniny téměř po žádných plenách. Jediné, které mu nevyhovovaly, byly Happy Mimi a nové inovované Pampers Premium. Filka má opruzeniny téměř po všech plenách, vyjma EKO a BIO plenek a také plen Bella Háppy. Obě děti nové pleny z Rossmannu nesnesou. Zadečky měly zapařené až hrůza, a to po několika málo hodinách.

Pleny Babydream z Rossmannu: Savé jádro je dostatečně dlouhé.

Podívejte se na Youtube, jak plena vypadá

Pleny na první pohled vypadají krásně, na ten druhý vám mohou peníze za nákup připadat jako vyhozené, protože plenky prosakují, protékají a mohou způsobit opruzeniny.

Hodnocení

PRŮMĚRNÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
2.4

Shrnutí

Nové pleny Babydream z Rossmannu vypadají vážně skvěle, ale velmi nepříjemně chemicky zapáchají. Děti tyto pleny bohužel nemohou mít, protože se jim zapařil zadeček. Plenky prosakují, protkají a nepojmou příliš mnoho tekutiny.

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.