DOPORUČUJI
PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Bambo

Pleny Bambo Nature mě zaujaly svým designem. Roztomilý medvídek na přední i zadní straně plenky se dětem moc líbil. Řada EKO plenek je vyvedena v bílé barvě a žádný výrazný grafický prvek je nedoplňuje. Bamboo vypadá jako klasická neekologická plenka a zaujme dítě barevnými obrázky.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost č. 4, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 18 kg. Zdálo se mi, že je plenka mírně menší a 18 kilogramové dítě ji zapne s velkými problémy, jestli vůbec. Lepící pásky jsou dostatečně dlouhé a pružné. Ale, jak už to tak bývá, viděla jsem pružnější a delší. 🙂 Pásky plní svou funkci dobře, neodlepují se a lze je opětovně rozepnout a zapnout.

Bambo Nature: Jak plena vypadá? Detail na přední stranu.

Svrchní materiál je příjemný, ale setkala jsem se s příjemnějším a hebounkým. Tento je jemný, ale standard EKO plenek je poměrně vysoko, takže i takovýto jemný materiál považuji za běžný, který se nijak nevymyká konkurenci. Pleny jsou vyrobeny v Dánsku a výrobce uvádí, že není žádný troškař. Jinými slovy vyrábí se ve velkém. Kalhotky jsou kvalitní a jejich cena je díky velké produkci nižší než u klasických EKO plenek.  Řadí se mezi jedny z nejšetrnějších k životnímu prostředí na trhu. Až 95 % veškerého odpadu, který vzniká při výrobě Bambo Nature je recyklováno. Plenky mají označení Nordic Eco-label, FSC® a Dermatologically Tested.

Bambo Nature: Jak plena sedí? Dítě o hmotnosti 8,5 kg, velikost č. 4.

Za celou dobu testování ani jednou neprotekly a nepropustily řídkou stolici, i přesto, že nemají gumičku na zádech, na kterou jsem u ekologických plenek zvyklá. Gumičky kolem nožiček neškrtí, jsou dvojité a nepropustí nežádoucí tekutinu ven. Plenky si v praktických testech vedly výborně. Neprosakují, zanechají zadeček v suchu, nezapáchají, jsou fajn a mohla bych je každému doporučit.

Bambo Nature: Jak plena vypadá? Detail na savé jádro.

Plenka je vhodná také na noc, ale záleží vždy, jak moc se dítě napije. Testovala jsem několikrát na noční spánek a vše bylo v pořádku. Při aktivním pohybu (a že ho doma je až moc) se pásky nerozepnou, plenka krásně drží a přizpůsobí se tělíčku dítěte.

Bambo Nature: Jak plena vypadá? Detail na oblast zádíček.

Savé jádro tvoří buničina a super absorpční biopolymer SAP, který pojme až 300 násobek své váhy. Plenka saje tekutinu rychle, přizpůsobí se tělíčku dítěte a představuje naprosto výjimečný poměr ceny a kvality. S dostupností na tom nejsou tak dobře jako například Pampers, na straně druhé je koupíte v každém e-shopu s dětským zbožím, v on-line lékárnách a drogeriích.

Zajímá vás, jak plena vypadá? Mrkněte se na video.

Bambo Nature bych doporučila rodičům, kteří se zajímají o ekologii a chtějí vyzkoušet kvalitní, ale ne příliš drahé EKO pleny. Plenky představují výjimečný poměr ceny a kvality.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.4

Shrnutí

Ekologické pleny Bambo Nature jsou vyrobeny v Dánsku a nadchnou vás svým poměrem ceny a kvality. Plenu pořídíte okolo 6 Kč, nezapáchá chemicky, jsou na ní krásné obrázky a výborně saje.

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Krček

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné s nimi trávit celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou, na které píšu recenze.