TOP KVALITA
PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Muumi Baby

Plenky s mumínky finský původ nezapřou. Alespoň ne takovým nadšencům severské literatury jako já. Ekologické pleny Muumi Baby mají certifikát Nordic Ecolabel, Chlorine Free TCF 100 %, Certified for Sensitive Skin. Vyrobeno ve Finsku. 🙂 🏆POZOR! DO 30.6.2019 PLATÍ AKCE NA ALZA.CZ🏆 (viz na konci textu)

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost 4, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 14 kg. Velikostně odpovídají a sedí perfektně. Na zádech mají gumičku, díky které se dobře přizpůsobí tělu dítěte. Dostatečně dlouhé lepící pásky pěkně pruží. Jsou na suchý zip a lze je odlepit a opět přilepit. Plenka vás zaujme hned po vyndání z obalu. Je tenká a je složena do úhledného balíčku. Na přední straně si dítě všimne krásných mumínků, které se staly symbolem Finska (tak trochu s nadsázkou). Když přiletíte do Helsinek, nemůžete si jich nevšimnout hned na letišti. A že je Finové použili na plenkách, které mají ve Finsku tradici již od roku 1979? To mě vůbec nepřekvapuje. 🙂 Na zadní straně jsou namalované kapsy kalhot. Zkrátka celkem vtipný nápad, který se cení.

Muumi Baby: Jak pleny sedí? Miminko o hmotnosti 8,5 kg, velikost č.4.

Plena nezapáchá chemicky a na první pohled uvidíte, jak je kvalitní, měkoučká a krásně provedená. Kdyby nebyly plenky tak drahé, nekupovala bych už nikdy jiné a sáhla bych vždy po mumínkách. Za dobu testování neprotekly, krásně seděly a nezpůsobily opruzeniny. Jediné, co mi na nich vadí, je vysoká cena.  Jsou to jedny z nejdražších plenek, které se u nás prodávají. Na straně druhé patří k nejkvalitnějším. Máte-li doma miminko s velmi citlivou pokožkou, tyto plenky by mu mohly dobře sedět. Jedno balení stojí v akci 200 Kč, bez akce jej pořídíte okolo 250 Kč. Plenky koupíte ve výhodném multipacku na Alza.cz. Někdy na ně bývá akce v e-shopu s dětským zbožím Feedo.cz.

Muumi Baby: Jak pleny vypadají? Přední strana.

EKO a BIO pleny

Pleny jsou vyráběny ve speciální továrně, která je velmi ekologická. Teplo, které výrobou vznikne se používá k ohřevu haly, vzniklý odpad je recyklován. Co se nerecykluje, to firma spálí. Společnost Delipap, která pleny vyrábí, používá speciální certifikovanou hydroelektrickou energii, která nevytváří emise oxidu uhličitého.  Plenky se rozloží za rok.

Muumi Baby Jak pleny vypadají? Zadní strana.

Plenka je vyrobena z buničiny, která se bělí kyslíkem. Saje krásně, má speciální střih do U, díky kterému se dobře přizpůsobí postavě dítěte. Plenky jsou trojitě skládané, novorozenecké balení dvojitě skládané. Nejmenší velikost má výřez na pupík. Hodí se pro děti s citlivou pokožkou.

Kde pleny levně koupíte?

Plenky jsou velmi dobře dostupné online, v kamenných prodejnách na ně nenarazíte.  Na plenky i plenkové kalhotky bývají akce na Alza.cz, kde při nákupu multipacku obdržíte slevu až 23%. Doprava od 1000 Kč je zdarma, pokud zaplatíte online a zadáte slevový kód (PLATIMONLINE). Plenky Muumi seženete výhodně také na Proděti.cz. I tady na ně bývají akce. Dopravu zdarma můžete využít při nákupu nad 1000 Kč.

🏆POZOR! DO 30.6.2019 PLATÍ AKCE NA ALZA.CZ🏆

Plenky s označením „kup víc, zaplať míň“ získáte po zadání slevového kódu Muumi30 o 30 % levněji. Neplatí na měsíční balení a na přebalovací balíček. Pokud koupíte například 3 velká balení plenek v maxi drogerii (ne měsíční balení), budou vás stát po uplatnění kódu lehce přes 1000 Kč. Nakupte výhodně na Alza.cz. Kód lze uplatnit na jednu osobu pouze jednou.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Balení plenek Muumi Baby Midi 3

Balení plenek Muumi Baby Midi 3 na Alza.cz

Muumi Baby bych doporučila rodičům, kteří neřeší výdaje za pleny. Doporučuji je také jen tak na vyzkoušení. Plenky patří k nejlepším na trhu. Hodí se pro novorozence a miminka s problematickou pokožkou. Nezpůsobují opruzeniny. Vyzkoušeno. 🙂

9.4 Celkové hodnocení
Muumi Baby

Ekologické plenky Muumi Baby jsou krásném kvalitním produktem, který si zaslouží pozornost a vyzkoušení. Na plence jsem nenašla žádnou chybu. Bohužel jsou velmi drahé a ne každý je může dítěti pravidelně kupovat.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
10
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
10
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
10
Velikost
10
Klady
  • Ekologické
  • Krásně sedí.
  • Mají pěkné obrázky.
  • Gumičky neškrtí.
  • Hodí se pro děti a novorozence s citlivou pokožkou.
  • Neprotékají.
Zápory
  • Velmi drahé
  • Dostupné pouze online

Foto&video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.