KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEME

Jak vybrat první lžičku

Ze začátku je všechno těžké, dokonce i výběr první lžičky. Člověk má tendenci vybírat pro miminko to nejdražší v domnění, že je to úplně to nejlepší. První lžička (a i ta druhá) nemusí stát spoustu peněz. Podívejte se, jakou první lžičku vybrat a za kolik.

Druhy lžic

Vyzkoušela jsem poměrně dost nádobí a věřím, že jej někdo zkusil ještě více. Ráda bych po zkušenostech s produkty řekla, že není lžička jako lžička, ale to bych netvrdila tak úplně pravdu. Lžičky se dají rozlišit v zásadě na:

  • Silikonové
  • Plastové se silikonovým náústkem
  • Plastové krátké
  • Plastové s dlouhým držadlem

Každá lžička se hodí pro určitý věk a na značce nezáleží. Lžičku budete potřebovat několik málo měsíců, poté ji můžete vyhodit nebo si ji schovat na památku (což dnes asi nikdo nedělá 🙂 ). Pojďme se podívat na to, které jsem vyzkoušela.

Canpol babies silikonová lžička

Lžička je vhodná pro první příkrmy, po použití silikon chytne barvu jídla a není možné jej vyčistit. Lžíce nemá dlouhou rukojeť, lze ji vysterilizovat. Není vhodná pro děti, které mají zuby, protože do lžíce koušou. Silikon se odlupuje a dítě jej může spolknout. Lžičkou naberete dostatečné množství příkrmu, na polévku není určena. Lžíce není dostatečně velká a hluboká.
Hodnocení: ****

Canpol babies silikonová lžička

Canpol babies lžička s dlouhou rukojetí

Lžíce je vhodná pro děti, které mají zuby. Perfektně se s ní nabírají příkrmy ze skleničky nebo jogurt z kelímku. Rukojeť je slabá a zdá se, že se lžíce každou chvíli ulomí, ale drží a nezničí se. Plast se jídlem obarví. Lžičkou naberete dostatečné množství příkrmu, na polévku není vhodná.
Hodnocení: ***

Canpol babies lžička s dlouhou rukojetí

BÖRJA Lžíce na krmení/dětská lžíce IKEA

Sada dvou lžic na krmení z Ikey představuje slušný poměr ceny a kvality. Lžíce se celé obarví od příkrmů, držadlo je silné a působí bytelně. Lžičkou naberete dostatečné množství příkrmu.
Hodnocení: ****

BÖRJA Lžíce na krmení/dětská lžíce IKEA – na dvou lžičkách lze pozorovat zbarvení od příkrmů.

Canpol babies plastový příbor BASIC

Lžíce ze sady plastového příboru značky Canpol Babies se skvěle hodí na polévku. Plast se po čase používání obarví. Lžička je vhodná pro děti, které se učí jíst příborem, ale kovové nádobí je pro ně z důvodu nízkého věku nevhodné.
Hodnocení: ****

Canpol babies plastový příbor BASIC – lžíce na polévku

Britton lžička a vidlička měnící barvu

Krásná sada lžičky a vidličky mě nadchla vzhledem. Lžička mění barvu při kontaktu s horkým pokrmem, ale tuto vymoženost jsem zatím příliš nevyužila. Lžičkou naberete dostatečné množství příkrmu, na polévku není vhodná. Příbor lze vysterilizovat. Po zahřátí změní barvu a je kompletně bílý, když vychladne, je opět barevný.
Hodnocení: ****

Britton lžička a vidlička měnící barvu – bílá lžička změnila vlivem vysoké teploty barvu.

Oogaa zelený a modrý příbor

Lžíce se prodávají v sadě s talířem. Talíř je bezvadný, lžíce nikoli. Bohužel se mi zdají naprosto nepoužitelné. Nejen, že mašinka a letadlo dítě u jídla nezajímá, ale obě lžíce jsou mělké, nelze s nimi prakticky vůbec nic nabrat. Křídla letadla znemožňují jakýmkoli způsobem použít lžíci na krmení dítěte z kelímku či skleničky. Materiál se neobarv, je kvalitní, lžíci dítě nerozkouše. Lze je vysterilizovat.
Hodnocení: **

Oogaa zelený a modrý příbor

Foto: Tereza Krček

 

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.