KOJENECKÁ MLÉKA A KAŠETESTUJEME

Sunárek ovocná kašička nemléčná s 8 cereáliemi

Dlouho jsem hledala kaši, která by Šmudlákovi chutnala. Vyzkoušela jsem snad všechny mléčné kaše Hami, ale nebylo to ono. Tak jsem se pustila do nemléčných kašiček. Sunárek ovocná kašička nemléčná s 8 cereáliemi je nejoblíbenější, jinou odmítá.

Příprava a servírování

Kaši připravíte ve vámi používaném kojeneckém (nebo mateřském) mléku. Míchám ji plus mínus od oka a návodem se moc neřídím. Kaše nedělá hrudky, takže se hodí také na zahuštění kojenecké formule na noc. Dáváte-li dítěti kaši v láhvi, proteče savkou s průtokem č. 3, speciální savka na kaši není potřeba. Na druhé straně savka na kaši zajistí to, že se dítě rychle nají a může co nejdříve ulehnout do postýlky. Nejvhodnější je podávat dítěti kaši na lžičce, jenže někdy se může stát, že je unavené, rozespalé a ze lžičky nic nesní. Nám se stávalo opakovaně, že  Šmudlák se ze lžičky nenajedl, ale chtěl kaši vypít.

Složení

Skládá se z 94 % hydrolyzované mouky z 8 cereálií  (pšenice, kukuřice, rýže, oves, ječmen, žito, čirok, proso), 3 % sušeného ovoce (banány, jablka, pomeranče), fruktooligosacharidů, minerálních látek (Ca, Fe), přírodních aromat, vitaminů (C, niacin, E, kyselina pantothenová, B2, B6, B1, A, kyselina listová, biotin, D, B12).  Dávám ji přibližně od jednoho roku. Kaše obsahuje lepek.

Složení a výživové hodnoty ovocné kašičky Sunárek multicereální

Složení a výživové hodnoty ovocné kašičky Sunárek multicereální

Poměr ceny a kvality

Když jsem ji kupovala vůbec poprvé, stála bez slevy 35 Kč, o rok později již 46 Kč. Upřímně řečeno (výrobci prominou) na to, že základem jsou rozemleté cereálie mi požadovaná cena za kaši přijde poměrně dost vysoká. To samé platí u rýžové varianty. Kaši koupíte pouze ve vybraných drogeriích, online není problém ji sehnat. V akcích ji pořídíte levně v drogerii Teta. Problémem bývá, že ve výprodeji je neustále vyprodaná. Slevy na Sunárka mívá také Rossmann.

Výhody

  • Chutná pozdní večeře (snídaně)
  • Nehrudkovatí.
  • Dobře se rozpouští.
  • Připravíte ji se „svou“ kojeneckou formulí nebo s mateřským mlékem.

Nevýhody

  • Vysoká cena
  • Neprodává se všude.

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Rozpustnost a chuť
  • Dostupnost
  • Složení
4

Shrnutí

Sunárek ovocná kašička nemléčná s 8 cereáliemi dětem chutná a dobře se rozpouští. Krmíte-li dítě z láhve tekutou kaší, neucpává savku.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.