Vzpomínka na dětství: Magnetické puzzle Detoa

Znáte je? Pamatujete si na ně? Magnetické puzzle Detoa jsou stálicí na trhu s hračkami české výroby.  Puzzle jsem si pro děti přála a nakonec je dostaly od babičky. Jaké jsou, jak si s nimi vyhrají a stojí za to je kupovat? V krátké recenzi vám představím výhody a nevýhody produktu.

Trochu jiná vzpomínka

Magnetické puzzle Detoa děti vypadají přeci jen trošku jinak, než jak si je pamatuji z dětství. Dílky jsou dřevěné (to souhlasí) a na druhé straně dílku je nalepena magnetická fólie místo magnetu. Magnetická tabulka je výrazně tenčí, hodně se leskne a dílky na ní dobře drží. Puzzle vypadají moderněji a možná i lépe. 🙂

 Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Pro koho je hračka určena

Hračka se hodí pro děti od tří let. Zkoušela jsem se Šmudlákem stavět puzzle ve dvou letech a neuměl postavit nic. Ve dvou a půl letech začal dávat dílky na magnetickou podložku (občas dal nějaký dílek obráceně), ale neuměl vytvořit žádný obrázek. Pro děti je těžké stavět podle fantazie a také podle předlohy. Puzzle využijí nejdříve ve třech letech, ale spíše až později, ve čtyřech nebo v pěti letech.

Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Co najdete uvnitř

Uvnitř krabice najdete magnetickou tabulku, balíček se dřevěnými dílky, na jejichž druhé straně je nalepena magnetická fólie, a dřevěný stojánek, do kterého zasadíte magnetickou tabulku. Na krabičce jsou namalované různé kombinace, jak dílky složit, a dítě se z nich může velmi dobře inspirovat nebo zkoušet skládání přesně podle obrázků.

Magnetické puzzle Detoa Děti - co najdete uvnitř.

Magnetické puzzle Detoa Děti – co najdete uvnitř.

Poměr ceny a kvality

Puzzle nejsou drahé a pořídíte je okolo 200 Kč až 250 Kč. Možná, že právě nižší cena donutila firmu Detoa používat jiné materiály než tomu bylo před 30 let. Nebo za jiný vzhled mohou modernější materiály s téměř stejnými vlastnostmi. Na první pohled stavebnice nepůsobí až tak kvalitně jako si ji pamatuji z dětství. Na straně druhé si myslím, že dítě jednotlivé dílky dříve ztratí než rozbije. Tabulka se může snadno poškrábat a je potřeba na ni dávat bedlivý pozor. Při stavění proto raději nenechávejte dítě samotné.

Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Údržba

Magnetickou tabulku lze opláchnout pod vodou a vysušit, je možné ji také otřít hadříkem. Jednotlivé dřevěné dílky lze otřít vlhkým hadříkem a pod vodou je raději neoplachovat, aby se nesloupla magnetická fólie.

Magnetické puzzle Detoa Děti - detail na magnetickou fólii.

Magnetické puzzle Detoa Děti – detail na magnetickou fólii.

Kde puzzle koupit

Puzzle pořídíte přímo v obchodě Detoa, kde jsou mírně dražší než v e-shopech s dětským zbožím. V kamenných prodejnách je seženete i za 300 Kč, v e-shopech okolo 200 Kč až 250 Kč. Řada internetových hračkáren prodává puzzle levně, na straně druhé musíte s nákupem uhradit dopravu, proto se vyplatí nákup v obchodě s dětskými potřebami, kde máte při nákupu nad 1000 Kč dopravu zdarma.

Výhody

  • Nízká cena
  • Kreativní hračka

Nevýhody

  • Na první pohled není příliš kvalitní.
  • Tabulka se může poškrábat.

TIP 🏆super cena zde↓
Detoa Magnetické puzzle Děti

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Poměr ceny a kvality
  • Kvalita provedení
  • Údržba
  • Životnost
4.3

Shrnutí

Magnetické puzzle Detoa jsou levnou a kreativní hračkou, která je určena pro děti nejdříve od tří (spíše čtyř) let. Puzzle jsou vyrobeny ze dřeva a na každém dílku je místo magnetku nalepena magnetická fólie.

Foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.