Zkušenost s mlékem Hami

Kojenecké mléko musí dítěti vyhovovat a chutnat. Zda mu zachutná, poznáte záhy, ale co už hned nerozpoznáte, tak je dobré trávení umělé výživy. To se projeví zpravidla do tří dní. Jaké jsou moje zkušenosti s kojeneckým mlékem Hami?

Vybírala jsem na základě pozitivních recenzí

Zkoušeli jsme řadu mlék (Milasan, Hipp, Sunar), ale nebylo to ono. Dítě může mít po umělém mléku zácpu, průjem, blinkat, nebo jej bolí bříško. Pokud dítěti mléko nesedne nebo nechutná, neznamená to, že je špatné. Zkrátka nenaplňuje aktuální potřeby dítěte a musíte přejít na jinou značku. Dostávám se k radě nad zlato: nekupujte pro začátek umělé mléko do zásoby. Mohlo by se stát, že dítěti nebude vyhovovat, a budete jej muset vyhodit, případně odprodat. Hami 6+ jsem vybrala na základě pozitivních recenzí. Šmudlákovi chutnalo a vyhovovalo mu.  

Příprava a dostupnost

Mléko se připravuje snadno, ale občas se stávalo, že se utvořily hrudky. Neucpávaly savku a ničemu to nevadilo. Nejvíce hrudkovalo Hami 12+. Nadměrně pění a zanechává hodně mastnou láhev, ale pořád ne tolik, jako mléko mateřské. Zakoupíte jej v drogeriích, supermarketech, hypermarketech a online, takže dostupnost je výborná. Mléko obsahuje palmový olej a, jak jsem pozdě zjistila, není ve složení tak dobré jako třeba Nutrilon. Nenajdete v něm rybí olej ani mléčný tuk, což je škoda. Na druhou stranu dopadlo výborně v testech, které uskutečnil časopis dTest a umístilo se na prvním místě. Odborníci se zaměřili na mléka pro děti od jednoho roku a Hami 12+ zvítězilo s 98 %.

Na srovnání složení mléka se podívejte sem. Nejlépe si mezi umělou mléčnou výživou z řady Hami vede počáteční mléko Hami 0+.

Budu jej používat i u druhého dítěte?

Ne. Hami 6+ se již neprodává, místo něj se objevilo Hami 6+ první fermentované mléko, které je baleno v praktické dóze, ale nějak jsem se s procesem fermentace neztotožnila, byť to dítěti jistě nevadí. Druhou věcí je vyšší cena. Za podobně vysokou sumu pořídíte mírně lepší produkt.

Výhody

  • Dobře dostupné
  • Snadné na přípravu
  • Výhodná cena (od 12+) – je často v akci.

Nevýhody

  • Občas se tvoří hrudky.
  • Nadměrně pění, takže není moc poznat, kolik je v láhvi mléka.

Hodnocení

Foto: Tereza Krček