PLENYTESTUJEME

Zkušenost s plenami Huggies Ultra Comfort (2019)

Pleny Huggies mi vytrhly trn z paty. Poté, co jsem (k velké lítosti) odepsala Pampers Premium Care, které jsou po inovaci nepoužitelné a nepřináší očekávanou kvalitu za vyšší prodejní cenu, jsem hledala náhradu. Našla jsem ji v podobě jednorázových plenek Huggies Ultra Comfort.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Dojem z pěkného designu plenky je na první pohled pokažen chemickým zápachem. Necháte-li pleny na vzduchu (například, pokud je přendaváte z obalu do krabice na plenky), zápach postupně vyprchá. To nic nemění na tom, že budou napuštěny něčím ne příliš přírodním. Na jednu stranu se s tím u jednorázových plen počítá, na stranu druhou by  bylo fajn chemii co nejvíce eliminovat.

Huggies Ultra Comfort – přední strana, velikost 4+

Huggies Ultra Comfort, zadní strana, velikost 4+

Vzhledově má plenka specifický design a zdobí ji jemné obrázky cizokrajných zvířat (rozuměj opic, slonů, a spol. 🙂 ). Savé jádro je dostatečně dlouhé, plena saje, nic nepropustí.Přizpůsobí se tělíčku dítěte, nikde netlačí. Gumičky kolem nožiček jsou měkké, pružné a hluboké, takže zachytí i řídkou stolici.

Velikost uvedena na obale odpovídá hmotnosti dítěte. Při testování plenek bývá nejčastějším problémem právě špatně uvedená velikost, chemický zápach a propustnost pleny. Jednorázové plenky Huggies Ultra Comfort perfektně sedí a odpovídají uvedené váhové kategorii. Neprotékají, díky gumičce na zádech nepropustí řídkou stolici. Plena vydrží celou noc, dítě se nebudí a nemá podrážděný zadeček. Výplň necuckatí.

Testovala jsem velikost č. 3 (dítě o hmotnosti 7 kg, úvodní fotografie) a č. 4+ (dítě o hmotnosti 13 kg). Obě jednorázové plenky obstály velmi dobře. Nejvíce mi vadil chemický zápach, který po čase vyprchá. Lepící pásky jsou pružné a dobře drží. Lze je odlepit a znovu zalepit.

Huggies Ultra Comfort – savé jádro

S Huggies jsem spokojená a budu je i nadále kupovat. Jsou dražší, ale na noc se je vyplatí dávat, stejně jako na delší procházku. V akci je příliš nekoupíte. Pokud zapátráte po internetu, dostanete se na 300 Kč za jeden balík. Pleny se prodávají nejčastěji v balení Jumbo, které obsahuje přibližně o 10 procent více plenek než běžné balení (ne Jumbo). Více o cenách se dočtete zde.

Huggies Ultra Comfort – jak sedí, velikost 3

Inovace pro rok 2019

Plenky Huggies dostaly v roce 2019 nový kabát. Obrázky jsou barevnější, plenky mají tři savé kanálky. Sají skvěle, opruzeniny nezpůsobují, nerozpadají se. Inovace nebyla k horšímu, jako u konkurenčních plenek. Plenky jsou stále stejně skvělé. 🙂

Kde pleny koupit?

Pokud hledáte náhradu za staré plenky Pampers Premium Care, plenky Huggies by vám ji mohly poskytnout. Výhodně je koupíte třeba v lékárně Dr.Max. Občas na ně bývají akce v Kauflandu a také v e-shopu Proděti.cz.

PLENY HUGGIES NA PRODĚTI.CZ

Plenky Huggies sají velmi dobře.

Plenky Huggies sají velmi dobře.

TIP: Huggies mají také perfektní plenkové kalhotky. Nejlepší, které jsme vyzkoušeli a že jich děti zkusily okolo 10 druhů. 🙂

8.4 Celkové hodnocení
Pleny Huggies Ultra Comfort

Pleny Huggies zapáchají chemicky, což je jejich jediné velké negativum. Krásně sedí, dobře sají, zanechají pokožku v suchu a vydrží celou noc.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
8
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
2
Savé jádro
10
Absorpce
10
Absorpce
10
Opruzeniny
8
Dostupnost
8
Poměr ceny a kvality
8
Velikost
10
Klady
  • Dobře sají.
  • Neprotékají.
  • Hezky sedí.
  • Velikost odpovídá.
  • Mají gumičku v pase.
Zápory
  • Vyšší cena

Foto a video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.