Zkušenost s plenami Huggies Ultra Comfort (2018)

Pleny Huggies mi vytrhly trn z paty. Poté, co jsem (k velké lítosti) odepsala Pampers Premium Care, které jsou po inovaci nepoužitelné a nepřináší očekávanou kvalitu za vyšší prodejní cenu, jsem hledala náhradu. Našla jsem ji v podobě jednorázových plenek Huggies Ultra Comfort.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Dojem z pěkného designu plenky je na první pohled pokažen chemickým zápachem. Necháte-li pleny na vzduchu (například, pokud je přendaváte z obalu do krabice na plenky), zápach postupně vyprchá. To nic nemění na tom, že budou napuštěny něčím ne příliš přírodním. Na jednu stranu se s tím u jednorázových plen počítá, na stranu druhou by  bylo fajn chemii co nejvíce eliminovat.

Huggies Ultra Comfort – přední strana, velikost 4+

Huggies Ultra Comfort, zadní strana, velikost 4+

Vzhledově má plenka specifický design a zdobí ji jemné obrázky cizokrajných zvířat (rozuměj opic, slonů, a spol. 🙂 ). Savé jádro je dostatečně dlouhé, plena saje, nic nepropustí.Přizpůsobí se tělíčku dítěte, nikde netlačí. Gumičky kolem nožiček jsou měkké, pružné a hluboké, takže zachytí i řídkou stolici.

Velikost uvedena na obale odpovídá hmotnosti dítěte. Při testování plenek bývá nejčastějším problémem právě špatně uvedená velikost, chemický zápach a propustnost pleny. Jednorázové plenky Huggies Ultra Comfort perfektně sedí a odpovídají uvedené váhové kategorii. Neprotékají, díky gumičce na zádech nepropustí řídkou stolici. Plena vydrží celou noc, dítě se nebudí a nemá podrážděný zadeček. Výplň necuckatí.

Testovala jsem velikost č. 3 (dítě o hmotnosti 7 kg, úvodní fotografie) a č. 4+ (dítě o hmotnosti 13 kg). Obě jednorázové plenky obstály velmi dobře. Nejvíce mi vadil chemický zápach, který po čase vyprchá. Lepící pásky jsou pružné a dobře drží. Lze je odlepit a znovu zalepit.

Huggies Ultra Comfort – savé jádro

S Huggies jsem spokojená a budu je i nadále kupovat. Jsou dražší, ale na noc se je vyplatí dávat, stejně jako na delší procházku. V akci je příliš nekoupíte. Pokud zapátráte po internetu, dostanete se na 300 Kč za jeden balík. Pleny se prodávají nejčastěji v balení Jumbo, které obsahuje přibližně o 10 procent více plenek než běžné balení (ne Jumbo). Více o cenách se dočtete zde.

Huggies Ultra Comfort – jak sedí, velikost 3

Pokud hledáte náhradu za Pampers Premium Care, plenky Huggies by vám ji mohly poskytnout.

Chcete vědět, jak plena vypadá? Mrkněte se na video. 

Hodnocení

VELMI DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
4.3

Shrnutí

Pleny Huggies zapáchají chemicky, což je jejich jediné velké negativum. Krásně sedí, dobře sají, zanechají pokožku v suchu a vydrží celou noc.

Foto a video: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.