Zkušenost s plenkami Tesco Loves Baby Ultra Dry (2018)

Plínky Tesco Loves Baby Ultra Dry je možné charakterizovat jako úplně obyčejné levné jednorázové pleny, po kterých člověk sáhne ve výprodeji jenom kvůli nízké ceně. Nejsou ničím výjimečné, nezaujmou a nevybočí z řady.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Pleny jsem koupila pouze za účelem testování. Nepřekvapily mě, nepředčily moje očekávání a ani jej nezhoršily. Nepředstavovala jsem si žádný zázrak, který se beztak nedostavil. Plenka je designově obyčejná, motiv obrázku zepředu i zezadu zapomenete dřív, než bys řekl švec. Vzhledově je tenká, prodyšná a příjemná na dotek. Není vyrobena z kvalitního a ani nekvalitního materiálu. Průměrnost zde hraje na hlavní notu, což je vzhledem k ceně naprosto v pořádku.

Tesco Loves Baby Ultra Dry – vzhled plenky ze přední strany, velikost 4+

Tesco Loves Baby Ultra Dry – vzhled plenky ze zadní strany, velikost 4+

Zkoušela jsem velikost 4+ na 13 kg dítě a sedí tak akorát. Nutno podotknouti, že plenka by měla padnout dítěti do 20 kilogramů. Vezmu-li v úvahu nějakou drobnou statistickou odchylku, tak pleny ji nesplní ani se zavřenýma očima. Velikost příliš neodpovídá tomu, co výrobce uvádí na obale.

Plena dlouho nevydrží a prosakuje hlavně spodem. Pokud se dítě hodně napije a vyčůrá, kalhotky tekutinu nepojmou. Body může být mokré v místě pod plenkou (stalo se mi několikrát).

Nezapáchají chemicky, což hodnotím jako velké plus. Dalším pozitivem je, že se dají zakoupit online v obchodě Tesco a že má člověk na výběr vícero možností balení. Jinak jsem pozitiva neshledala a už je nikdy nekoupím.

Tesco Loves Baby Ultra Dry Plenky – savé jádro

Pleny bych doporučila jako takovou nouzovku, když ty vaše budou vyprodané a tyto budou v akci. Za plnou cenu se nevyplatí. Kvalitativně jsou horší než pleny Lupilu z Lidlu (recenze zde), které neprosakují, ale propustí řídkou stolici. Zda pleny Tesco propustí řídkou stolici, jsem neměla možnost vyzkoušet. 

Chcete vědět, jak plena vypadá? Mrkněte se na video. 

Hodnocení

DOBRÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
2.8

Shrnutí

Plenky Tesco jsou klasický levný produkt privátní značky obchodního řetězce. Prosakují, nevydrží dlouho, ale na straně druhé nezpůsobí opruzeniny a nezapáchají silnou chemií.

Foto a video: Tereza Krček

Tereza Krček

Má dvě děti a ve volném čase testuje a recenzuje dětské zboží. Příspěvky si můžete přečíst na www.matkatereza.cz a také na www.radimradi.cz.